Drodzy Przyjaciele, Sympatycy piłki ręcznej !

Drodzy Przyjaciele, Sympatycy piłki ręcznej!

 

W tym nietypowym czasie, przedłużającego się wymuszonego rozbratu z naszą dyscypliną na żywo, chciałbym zaproponować kontakt tą drogą na stronie internetowej WMZPR oraz za pośrednictwem naszego Facebooka.

Korzystając z tej możliwości chciałbym zaproponować przybliżenie mniej znanych, a także tych zupełnie nieznanych faktów z historii warszawskiej piłki ręcznej począwszy od najdawniejszych czasów z początków piłki ręcznej w Polsce.

Moja propozycja nie będzie historią warszawskiej czy polskiej piłki ręcznej, do czego nie mogę czuć się upoważnionym ani przygotowanym, a także z uwagi na ograniczony dostęp do materiałów źródłowych.

Przedstawiane odcinki poświęcone będą wybranym tematom, z którymi na przestrzeni lat czułem się najbardziej związany – poprzez emocjonalne zainteresowania, a także impresje osobiste.

Jeśli ktoś nie poczuje się usatysfakcjonowany moimi enuncjacjami – z góry przepraszam.

Zapraszam też do współpracy. Z moim apelem zwracam się do wszystkich interesujących się piłką ręczną – zarówno w latach dawniejszych – do których mam szczególny sentyment, jak i nowszych – w tym ostatnich. Szczególnie swój apel kieruję do trenerów i zawodniczek/zawodników a także kibiców starszego pokolenia, bowiem te dawniejsze czasy
nierzadko bezpowrotnie nam uciekają.

Cenne będą wszelkie uwagi i uzupełnienia, a także nowe, zaproponowane tematy, które miarę możliwości postaramy się publikować. Prosimy też o pamiątkowe fotografie – w miarę możliwości z opisem czasu, miejsca i osób, które wzbogacą stworzoną galerię.

Z góry też przepraszam za wybór tematów oraz ewentualne błędy lub nieścisłości, które w miarę możliwości będę starał się uzupełniać lub korygować.

Kolejne odcinki planuję publikować mniej więcej raz na dwa tygodnie (zaczynając od jutra), a pojawiać się będą na naszej stronie w „aktualnościach”, a następnie przenoszone będą do specjalnie utworzonej zakładki na temat historii oraz na portalu społecznościowym Facebook prowadzonym przez WMZPR (posty).

Chociaż nie będzie to – jak już wspomniałem – historia czy kronika warszawskiej piłki ręcznej to jednak pierwsze odcinki obejmują lata narodzin po I-ej wojnie i odrodzenia po II wojnie światowej piłki ręcznej w stolicy – jak się okaże po lekturze tych odcinków nie bez powodu.

Zapraszam i życzę przyjemnej lektury.

Andrzej Jabłoński

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualności
Z kart historii warszawskiej piłki ręcznej. Odcinek III – Czas burzy

Z kart historii warszawskiej piłki ręcznej   Odcinek III – Czas burzy Obecny odcinek wyjątkowo nie będzie nawiązywał do sportowych sukcesów warszawskiej piłki ręcznej w omawianym okresie. Będzie odnosił się …

Aktualności
KOMUNIKAT nr 18 KGiD WMZPR z dnia 25.05.2020 r. dot. zakończenia rozgrywek dzieci i dzieci młodszych w sezonie 2019/2020

KOMUNIKAT nr 18 KGiD WMZPR z dnia 25.05.2020 r. dot. zakończenia rozgrywek dzieci i dzieci młodszych w sezonie 2019/2020     1. KGiD WMZPR informuje, że w związku z podjętą …

Aktualności
KOMUNIKAT nr 17 KGiD WMZPR z dnia 21.05.2020 r. dot. zakończenia rozgrywek młodziczek i młodzików w sezonie 2019/2020

KOMUNIKAT nr 17 KGiD WMZPR z dnia 21.05.2020 r. dot. zakończenia rozgrywek młodziczek i młodzików w sezonie 2019/2020   1. KGiD WMZPR informuje, że w związku z podjętą przez ZPRP …

Partner Techniczny WMZPR
kempa logo