Finał Wojewódzki Pucharu Polski Mężczyzn – AZS UW Warszawa zwycięzcą

23 listopada 2017

W dniu 22 listopada 2017 r., w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego, odbył się mecz finałowy edycji wojewódzkiej PGNiG Pucharu Polski. Osłabiony kadrowo brakiem ośmiu zawodników z pierwszego zespołu, AZS UW HANDBALL TEAM, pokonał 26:23 (13:12) odmłodzoną drużynę KS Uniwersytet Radom. Mecz rozpoczął się od szybkiego i niespodziewanego w tej sytuacji prowadzenia Gości, którzy w 4 min.. prowadzili już 3:0. Po tym początku AZS UW otrząsnął się z letargu i odrobił straty wychodząc w 7 min. meczu na prowadzenie. Po 15 minutach meczu trener R.Bliszczyk dokonał kilku zmian w zespole dając pograć młodym zawodnikom nie grającym w I lidze. Przez całe 60 minut kibice mogli oglądać sportową walkę, a wynik oscylował w obrębie jednej – dwóch bramek przewagi Gospodarzy. Końcówka meczu należała już jednak do akademików z Banacha, którzy od 50 minuty wyszli na zdecydowane prowadzenie nie oddając go już do końca meczu. Po zakończeniu zawodów zostały wręczone obu ekipom pamiątkowe puchary. Z ramienia WMZPR puchary wręczyli: p. Ryszard Łodziński- Honorowy Prezes WMZPR oraz p. Grzegorz Gutkowski- nowo wybrany Prezes WMZPR.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:
AZS UW: Ner, Lender- Leszczyński 1, Witkowski, Przybysz 5, Monikowski B., Cybe, Monikowski Ł 2, Makowski 5, Bulej , Pietrzak, Szpejna 6, Burakowski, Ciołak 5, Śledź, Grzywiński 2
KS UNIWERSYTET RADOM: Chudzik, Krzyżanowski- Tkaczyk 4, Wąsik 1, Kwiecień , Winnicki, Misalski 3, Maszczyński 1, Stanik, Banaczek, Kiraga 5, Gruszczyński 9

Teraz czekamy na wylosowanie par w 1/16 PGNiG Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Przeciwnikiem akademików może być już zespół z Superligi lub jeden ze zdobywców pucharu w innych województwach.