Komunikat nr 12 z dnia 15.12.2016 r. dot. rozgrywek młodzieżowych

16 grudnia 2016

KOMUNIKAT KRM WMZPR nr 12 z dn. 15.12.2016 r. dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2016/2017

1. Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR informuje, że zakończyły się rozgrywki w kategorii juniorek i juniorów. Poniżej tabele końcowe tych rozgrywek.

/tabela juniorek/
/tabela juniorów/

2. Do rozgrywek barażowych w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały zgłoszone następujące zespoły:

juniorzy – KS Uniwersytet Radom, UKS Nike Ciechanów, UKPR Agrykola Warszawa

juniorki młodsze – KPR ROKiS Radzymin, UKS Varsovia Warszawa, MMKS Jutrzenka Płock

juniorzy młodsi – UKS Nike Ciechanów, UKPR Agrykola I Warszawa

3. KRM WMZPR informuje, że po konsultacjach przeprowadzonych z KRO ZPRP Zarząd WMZPR przyjął poniższe ustalenia dot. wojewódzkich rozgrywek barażowych z udziałem trzech zespołów:

1. w przypadku konieczności przeprowadzenia rozgrywek barażowych z udziałem trzech zespołów – rozgrywki te zostaną przeprowadzone systemem „każdy z każdym” – bez rewanżu, w ramach jednodniowego turnieju;

2. organizatorem tego turnieju, będzie klub, którego zespół zajął drugie miejsce w zasadniczej części rozgrywek z następującą kolejnością spotkań:
– mecz nr 1 – gospodarz turnieju vs zespół uprawniony do barażu, który zajął niższe miejsce w rozgrywkach zasadniczych;
– mecz nr 2 – pozostałe dwa zespoły uprawnione do barażu;
– mecz nr 3 – gospodarz turnieju vs zespół uprawniony do barażu, który zajął wyższe miejsce w rozgrywkach zasadniczych;

3. czas gry 2 x 25 minut z 10-cio minutową przerwą – czas przerwy pomiędzy spotkaniami zostaje wydłużony do 20 minut;

4. wyznaczona zostaje obligatoryjna godzina rozpoczęcia turnieju:
nie wcześniej niż godzina 12.00 i nie później niż godz. 14.00

5. w zaistniałej sytuacji awans do rozgrywek na szczeblu ZPRP poza zespołem, który zajmie pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich, wywalczy z II-go miejsca zwycięzca spotkań barażowych, natomiast w przypadku przyznania WMZPR dodatkowego miejsca w 1/8 MP w danej kategorii, będzie to zespół, który wywalczy II miejsce w barażach;

6. Komisja Sędziowska WMZPR wyznaczy obsadę sędziowską z zachowaniem zasady, że będzie ona składać się z arbitrów nie pochodzących z miejscowości zespołów uczestniczących w turnieju barażowym;

7. Powyższe ustalenia w sezonie 2016/2017 dotyczą rozgrywek barażowych w kategorii juniorów oraz juniorów i juniorek młodszych

4. Zarząd WMZPR podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia aneksu do Regulaminu rozgrywek młodzieżowych obowiązujących od sezonu 2016/2017.