KPR Legionowo zdobywa w Sierpcu Puchar Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim

9 listopada 2018

W minioną środę 7 listopada br w hali sportowej SP nr 2 w Sierpcu, odbyło się finałowe spotkanie Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim pomiędzy zespołami Międzyszkolnego Klubu Sportowego Mazur Sierpc i Klubu Piłki Ręcznej Legionowo. Przed spotkaniem, które zapowiadało się interesująco szanse obydwu zespołów wydawały się porównywalne. Większy potencjał wydawał się prezentować zespół KPR Legionowo, jednak własny teren teoretycznie równoważył szanse zespołu MKS Mazura Sierpc.

Początek spotkania potwierdzał te przypuszczenia, co prawda pierwszą bramkę tego spotkania zdobył zawodnik KPR Legionowo Franci Brinovec, ale do 10 minuty spotkania MKS Mazur potrafił prowadzić wyrównaną walkę. Jednak od stanu 4:4 przewaga Legionowa zaczęła się powiększać. Jeszcze w 20 minucie dzięki dwóm doskonałym interwencjom Łukasza Romatowskiego w bramce Sierpca przy stanie 7:10 wydawało się, że zespół Mazura stać na dobry wynik w starciu z drużyną Legionowa. Jednak ostatnie 10 minut pierwszej połowy spotkania należało bezsprzecznie do zespołu gości, którzy w tym fragmencie gry zapewnili sobie bezpieczną przewagę, prowadząc po 30 minutach ośmioma bramkami. Kiedy pierwszą bramkę po przerwie zdobyła drużyna KPR Legionowo po efektownej akcji Michała Prątnickiego wydawało się, że emocje w tym meczu już się skończyły. Jednak dość nieoczekiwanie MKS Mazur w ciągu sześciu minut zdobył kolejno 5 bramek – w tym dwie – stanowiący największe zagrożenie dla przeciwników Łukasz Lisicki. Kolejne minuty meczu miały wyrównany przebieg, a druga połowa spotkania omal nie zakończyła się remisem. Ostatecznie zespół KPR Legionowo odniósł wyraźne i zasłużone zwycięstwo, co obiektywnie skwitował również trener Mazura Sierpc Marek Listkowski.

O ile gospodarze – zespół MKS Mazur Sierpc nie odnotował w spotkaniu finałowym Pucharu Polski końcowego, sportowego sukcesu, o tyle niewątpliwy sukces organizacyjny odnieśli działacze Klubu – z Prezesem Jerzym Listkowskim na czele, którzy starannie przygotowali imprezę nadając jej należytą oprawę i rangę. Komplet 250 widzów – aktywnie i ze znajomością tej dyscypliny sportu obserwowało akcje obydwu zespołów, kwitując gromkimi brawami co ciekawsze zagrania. Fakty te potwierdzają trafny wybór organizatora finałowego spotkania Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim oraz zapotrzebowanie na tą dyscyplinę w mieście, legitymującym się wspaniałymi tradycjami i jedną z najdłuższych historii w mazowieckiej piłce ręcznej.

Po zakończeniu zawodów obie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody indywidualne, które wręczali:
Burmistrz Miasta Sierpc – Jarosław Perzyński
Prezes WMZPR – Grzegorz Gutkowski
Wiceprezes WMZPR – Andrzej Jabłoński
Wiceprezes MKS Mazur Sierpc – Piotr Tyndorf

W poszczególnych zespołach wyróżnieni zostali:
– w zespole KPR Legionowa – jeden z najdłuższych stażem zawodników – Kamil Ciok
– w zespole MKS Mazur Sierpc – niespełna 17-letni junior młodszy – debiutujący w zespole, zdobywca bramki w swoim inauguracyjnym występie Adam Laskowski.

Zespoły wystąpiły w następujących składach (w nawiasach zdobyte bramki):
MKS Mazur Sierpc: bramkarze – Adrian Konczewski, Łukasz Romatowski, Kacper Strześniewski – Bartosz Borowski (1), Adam Laskowski (1), Hubert Rutkowski (3), Przemysław Królikowski (1), Michał Szczutowski (0), Łukasz Lisicki (6), Hubert Wolski (0), Dominik Kałużny (1), Sylwester Lisicki (2), Damian Piórkowski (2), Bartosz Starzyński (3), Filip Koper (2), Jarosław Wiśniewski (1).
Trener: Marek Listkowski, którego wspierali Krzysztof Wolski, Zdzisław Prątnicki oraz Zbigniew Bombalicki
KPR Legionowo: bramkarze – Marcin Węgrzyn, Kacper Wyrozębski – Michał Grabowski (4), Filip Fąfara (1), Michał Prątnicki (6), Damian Suliński (0), Eryk Bielawski (1), Maciej Filipowicz (6), Michał Ignasiak (5), Franci Brinovec (2), Paweł Gawęcki (2), Oskar Niedziółka (2), Kamil Ciok (3).
Trener: Marcin Smolarczyk, z którym współpracowała Anna Milewska

Sędziowie zawodów: Bartosz Sandurski i Michał Zalewski z Płocka.
Obsługa stolika sędziowskiego: Dariusz Mroczkowski i Jakub Mroczkowski z Sierpca.

Gratulujemy obydwu zespołom uczestniczącym w meczu finałowym zarówno zwycięzcom, jak i pokonanym a zwycięskiemu zespołowi KPR Legionowo życzymy udanego występu na szczeblu centralnym.

Teraz czekamy na losowanie par w 1/16 PGNiG Pucharu Polski na szczeblu ZPRP.
Liczymy na wylosowanie atrakcyjnego przeciwnika.
Być może do Legionowa ponownie zawita zespół Superligi.
Warto przypomnieć, że zdobywca Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim w ubiegłym sezonie zespół AZS UW Warszawa wylosował najbardziej atrakcyjnego przeciwnika, jakim był zespół PGE VIVE Kielce.