WIELKI SUKCES – ORLEN WISŁA PŁOCK MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW ! ! !

18 marca 2019

W Final Four Mistrzostw Polski Juniorów wystartował jeden zespół mazowiecki:
ORLEN Wisła Płock

Zespół ORLEN Wisła Płock w meczu półfinałowym zmierzył się z gospodarzem MTS Kwidzyn i po niezwykle zaciętym spotkaniu odniósł minimalne zwycięstwo. W drugim półfinale mierzyły się drużyny MSPR Siódemka Huras Legnica i UKS Anilana Łódź – lepsi okazali się zawodnicy z Legnicy zwyciężając w serii rzutów karnych.

Mecz o trzecie miejsce do przerwy toczył się pod dyktando gospodarzy MTS Kwidzyn, lecz po przerwie znakomita gra zawodników z Legnicy przyniosła im zasłużone zwycięstwo i brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów.

Finałowe starcie dostarczyło nie mniej emocji, niż pozostałe spotkania turnieju finałowego. Zespół ORLEN Wisły Płock przez całe spotkanie był stroną przeważającą, lecz nawet przez chwilę przewaga nie była komfortowa. Ostatecznie oba zespoły swoje ostatnie bramki zdobyły skutecznie wykonanymi rzutami karnymi, co dało zwycięstwo jedną bramką zespołowi z Płocka i zdobycie złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów!

Nagrody indywidualne Final Four:

Drużyna Gwiazd:
lewe skrzydło:             Mikołaj Czapliński (Orlen Wisła Płock)
lewe rozegranie:         Paweł Kowalski (Orlen Wisła Płock)
środek rozegrania:      Paweł Peterek (MSPR Siódemka Huras Legnica)
prawe rozegranie:      Krzysztof Młodziejewski (Orlen Wisła Płock)
prawe skrzydło:          Marcin Matyjasik (UKS Anilana Łódź)
obrotowy:                   Filip Wadowski (MTS Kwidzyn)
bramkarz:                   Jakub Kozłowski (Orlen Wisła Płock)

MVP:                          Jan Stolarski (UKS Anilana Łódź)
najlepszy bramkarz:    Dawid Dekarz (Siódemka Legnica)
król strzelców:            Mikołaj Czapliński (Orlen Wisła Płock)

GRATULUJEMY wspaniałego wyniku – zdobycia Mistrzostwa Polski Juniorów w sezonie 2018/2019!

Poniżej prezentujemy zestawienie wyników poszczególnych wyników:
PÓŁFINAŁ MPJM –              MSPR Siódemka Huras Legnica – UKS Anilana Łódź                31:31 (12:17) k. 3:2
PÓŁFINAŁ MPJM –              MTS Kwidzyn – ORLEN Wisła Płock                                             24:25 (11:13)

O III MIEJSCE MPJM –        MTS Kwidzyn – UKS Anilana Łódź                                              27:33 (16:14)

FINAŁ MPJM –                      MSPR Siódemka Huras Legnica – ORLEN Wisła Płock             25:26 (11:12)