UKS Varsovia Warszawa zdobywcą Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim!

W środę 24 października br w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Stanisława Maczka przy ul. Gwiaździstej 35, odbyło się finałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy stołecznymi zespołami Uczniowskiego Klubu Sportowego Varsovia i Warszawskiego Klubu Piłki Ręcznej Wesoła. Przed rozpoczęciem spotkania więcej szans dawano zespołowi UKS Varsovia, który pełnił rolę gospodarza, a ponadto spotkanie odbywało się na jego terenie.

Początek zapowiadał się interesująco, bowiem zespół Wesołej czterokrotnie do 10-ej minuty obejmował jednobramkowe prowadzenie. W 12-ej minucie to prowadzenie wzrosło do trzech bramek, po czym przez 5 minut żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć następnego gola, a zespołowi Wesołej ta sztuka nie udała się przez następne 5 minut. Przebieg spotkania między 17 a 30 minutą spotkania w zasadzie przesądził o jego końcowym wyniku. Na przerwę zespół Varsovii schodził z siedmioma bramkami przewagi. Doskonale w zespole Varsovii rozpoczęła mecz zdobywczyni czterech pierwszych bramek Patrycja Koc. Do przerwy ta zawodniczka zdobyła 7 z 15 bramek swojego zespołu.
Po wypracowaniu wyraźnej przewagi po pierwszych 30 minutach zespół Varsovii w drugiej części meczu kontrolował przebieg spotkania, a trener Roman Mont systematycznie do gry wprowadzał kolejne zawodniczki, z których po doskonałych podaniach od bramkarki Alicji Klarkowskiej udanymi szybkimi atakami popisywała się zdobywczyni 7 bramek Aleksandra Dronzikowska. W zwycięskim zespole Varsovii wyróżniły się ponadto Julita Jabłońska oraz Aleksandra Kuryłek i wybrana najlepszą zawodniczką zespołu bramkarka Alicja Klarkowska. W walczącym ambitnie do końca zespole Wesołej na wyróżnienie zasłużyły przede wszystkim – wybrana najlepszą zawodniczką zespołu bramkarka Ada Serafin oraz Julia Gutowska, Natalia Grabowska, Anna Chmielecka i Katarzyna Nosecka. Ostatecznie zespół Varsovii odniósł wyraźne zwycięstwo 36:22, prowadząc do przerwy 15:8.

Warto odnotować debiut w zespole Wesołej użyczonych z UKPR Agrykola dwóch zawodniczek Marty Musiał i Mileny Banaszkiewicz. Należy również wspomnieć, że zespół Wesołej przystąpił do tego spotkania osłabiony m.in. brakiem kontuzjowanej w meczu półfinałowym Joanny Mierzejewskiej. Natomiast pechową kontuzją zakończył się udział w finałowym spotkaniu dla zawodniczki Varsovii Kingi Brzyk. Obydwu zawodniczkom życzymy szybkiego powrotu na boisko w pełnej sprawności.

Ponad 100-osobowa widownia z dużą aktywnością i życzliwością reagowała na udane akcje obydwu zespołów.

Po zakończeniu zawodów zostały wręczone obu ekipom pamiątkowe puchary oraz nagrody indywidualne, które wręczyli Wiceprezes WMZPR Andrzej Jabłoński oraz Sekretarz KGiD WMZPR Dawid Langowski.

Zespoły wystąpiły w następujących składach (w nawiasach zdobyte bramki):

UKS Varsovia: bramkarki – Alicja Klarkowska, Agata Rudnicka – Magdalena Jarosiewicz (1), Agnieszka Lewandowska, Joanna Marzewska, Julita Jabłońska (5), Kinga Brzyk (3), Patrycja Koc (7), Natalia Zawadzka (4), Dagmara Radzikowska, Kinga Janik (2), Aleksandra Janicka (1), Aleksandra Kuryłek (5), Daria Świętochowska (1), Aleksandra Dronzikowska (7).
Trener: Roman Mont, II trener Adrianna Sala

WKPR Wesoła: bramkarki – Ada Serafin, Eliza Osińska – Patrycja Skoczeń, Anna Chmielecka (3), Katarzyna Nosecka (4), Julia Gutowska (6), Aleksandra Robak, Marta Musiał (2), Natalia Grabowska (5), Joanna Godlewska, Angelika Malinowska, Milena Banaszkiewicz, Paulina Andrzejewska (1).
Trener: Mirosław Robak, któremu asystował Roman Ratyński

Zawody prowadziła para sędziowska superligi PP Dariusz Mroczkowski i Jakub Mroczkowski z Sierpca.

Gratulujemy obydwu zespołom uczestniczącym w meczu finałowym zarówno zwyciężczyniom, jak i pokonanym a zwycięskiemu zespołowi UKS Varsovia życzymy udanego występu na szczeblu centralnym.

Teraz czekamy na losowanie par w 1/16 PGNiG Pucharu Polski na szczeblu ZPRP. Liczymy na wylosowanie atrakcyjnego przeciwnika, którym może być np. zespół z Superligi lub jeden ze zdobywców pucharu z innych województw. Warto przypomnieć, że zdobywca Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim w ubiegłym sezonie zespół AZS UW Warszawa wylosował najbardziej atrakcyjnego przeciwnika, jakim był zespół PGE VIVE Kielce.

Przy okazji zapraszamy na niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie Finałowe Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim pomiędzy zespołami MKS Mazur Sierpc – UKPR Legionowo, które odbędzie się w Sierpcu dnia 7 listopada br. o godz. 19.00.