VARSOVIA MISTRZEM POLSKI JUNIOREK

13 marca 2018

UKS Varsovia Warszawa po finałowym zwycięstwie nad MTS Kwidzyn 27:24 (11:10) zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorek. W turnieju -rozgrywanym w stolicy, w formule Final Four – brązowy medal wywalczyło SPR Olkusz, wygrana 27:21 nad Koroną Handball Kielce.

Mecz o złoty medal był wyrównanym widowiskiem tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron kwidzynianki na krótko objęły prowadzenie (13:12). Później przewaga stołecznego zespołu nie podlegała dyskusji. Najwyższa przewaga Varsovii, prowadzonej przez trenera Romana Monta, wynosiła już siedem bramek (25:18). W finałowych minutach zespół MTS bronił od połowy, ale nie mogło to już zmienić losów meczu.

Ostatnie trafienie w finale zaliczyła Magdalena Jarosiewicz (7 goli), którą otrzymała tytuł MVP turnieju. Do sukcesu zespołu gospodarza imprezy przyczyniła się w dużym stopniu również bramkarka Aleksandra Nowicka (52 procentowa skuteczność).