1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. O awans do kolejnej rundy powalczy siedem naszych zespołów

25 stycznia 2024

Czas na 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Od piątku do niedzieli (26-28 stycznia) rozegra się decydująca batalia o awans do kolejnej rundy.

W 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek startują cztery zespoły z województwa mazowieckiego: UKS Varsovia, KPR ROKiS Radzymin, KS AZS AWF Warszawa i PreZero APR Radom. Radomianki będą gospodyniami turnieju grupy J. Ze szczypiornistkami trenera Adriana Kondraciuka będą konkurować MKS Victoria Świebodzice, KPR Ruch Chorzów i KS AZS AWF Warszawa. Daleki wyjazd do Gniezna czeka UKS Varsovia i KPR ROKiS Radzymin. W grupie K w pierwszej stolicy Polski, oprócz gospodyń MKS PR Gniezno, zagra także SPR Pogoń 1945 Zabrze.

W 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów najbardziej interesować nas będzie to co wydarzy się Zabrzu. W zmaganiach grupy J wystąpią dwa mazowieckie zespoły: UKPR Agrykola Victoria Warszawa i Orlen Wisła Płock. Stawkę uzupełnią MKS Poznań i gospodarze SPR Górnik Zabrze. W towarzystwie drużyn ze Szczecina, Lubina i Krakowa, o awans powalczy KS AZS AWF Warszawa.

Awans do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Joma