1 liga mężczyzn. Premierowe punkty SPR Nowe Piekuty

15 listopada 2023

SPR Nowe Piekuty z pierwszymi punktami w rozgrywkach 1 ligi mężczyzn grupy C. Zespół prowadzony przez Norberta Marksa pokonał przed własną publicznością rezerwy Orlen Wisły Płock 30:27. Beniaminek stoczył zacięty pojedynek z Nafciarzami.

To ważne wydarzenie w historii klubu z Nowych Piekut, który w sezonie 2022/2023 wygrał rywalizację w rozgrywkach 2 ligi Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Pierwsze zwycięstwo smakuje na pewno wyjątkowo, tym bardziej, że zostało odniesione nad drugim zespołem jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. A sam mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. W końcówce na tablicy widniał wynik 27:27, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i to oni mogli świętować pierwszą wygraną na tym szczeblu rozgrywkowym. Duża w tym zasługa dwóch zawodników – Pawła Kowalczyka i Huberta Filipiuka, którzy w duecie zdobyli ponad połowę bramek dla swojej drużyny.

Apetyt na zwycięstwo w Sierpcu miała Trójka Ostrołęka. W tym sezonie zawodnicy z Ostrołęki prowadzeni Tomasza Rybickiego mierzą wyżej niż w poprzednich rozgrywkach. Mimo wybornej dyspozycji Szymona Celińskiego musieli jednak uznać wyższość sierpeckich szczypiornistów, których poprowadził do wygranej Jakub Goleniewski.

Derby stolicy dla AZS UW Warszawa. Ekipa Piotra Obrusiewicza zasłużenie wygrała na boisku Warszawianki. Po stronie Akademików na wyróżnienie zasługuje Wiktor Przybysz. Ambitna postawa gospodarzy daje kibicom nadzieje na szybki powrót na zwycięskie tory.

Jedynym niepokonanym zespołem w stawce pozostaje Enea Orlęta Zwoleń. W 7. kolejce lider rozgrywek pokonał nie bez problemów KKS Włókniarz Konstantynów. Parkiet tego dnia należał do Michała Schabowskiego, autora sześciu bramek.

MKS Mazur Sierpc – UMKS Trójka Ostrołęka 34:26 (17:13)

Enea Orlęta Zwoleń – KKS Włókniarz Konstantynów 27:23 (18:11)

KS Warszawianka – AZS UW Warszawa 25:30 (12:15)

SMS ZPRP I Płock – SPR PABIKS IMPACT Pabianice 18:34 (9:20)

MKS PIOTRKOWIANIN – KS AZS AWF Warszawa 40:34 (14:17)

SPR Nowe Piekuty – ORLEN Wisła II Płock 30:27 (16:14)

fot. fb SPR SBR Bank Nowe Piekuty

Joma