2 liga kobiet. Dla kogo pierwsze punkty?

6 listopada 2023

Wystartowała 2 liga kobiet organizowana przez Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej. W rozgrywkach biorą udział drużyny z aż czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i podkarpackiego. To MKS Dwójka Łomża, SPR Handball II Rzeszów, KS Warszawianka, AZS UR APR Radom, KPR Białystok i MTS Giżycko.

Sezon otworzyły piłkarki ręczne z Białegostoku i Giżycka. Zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku pod koniec października. Komplet punktów padł łupem zawodniczek z Białegostoku, które po wyrównanej pierwszej odsłonie, zdecydowanie lepiej zaprezentowały się po przerwie i odniosły przekonywujące zwycięstwo siedmioma bramkami. Na uwagę zasługuje dyspozycja strzelecka Elizy Gryzko, który zaliczyła osiem trafień. W zespole z Łomży najwięcej (po 5) bramek zdobyły Elżbieta Nowicka i Emilia Kutnik.

W ostatnią sobotę 4 listopada odbyło się drugie spotkanie w tym sezonie. MKS Dwójka Łomża podejmowała Warszawiankę. Zawodniczki obu drużyn zaproponowały kibicom prawdziwy festiwal strzelecki, jednak z dużym wskazaniem na przyjezdne, które wygrały różnicą dziewięciu trafień. W całym meczu padło prawie 80 bramek! 1/8 dorobku bramkowego należy do Amandy Szymborskiej z Łomży.

KPR Białystok – MTS Giżycko 34:27 (14:13)

MKS Dwójka Łomża – KS Warszawianka 34:45 (15:23)

fot. fb KPR Białystok – Klub Piłki Ręcznej Kobiet

Joma