3/3 juniorek młodszych z Regimina i Warszawy

12 października 2023

Pasjonująco zapowiada się walka o końcowe zwycięstwo w lidze juniorek młodszych. Po pierwszych kolejkach na czoło wysunęły się dwie ekipy. W dwóch grupach toczy się rywalizacja u juniorów młodszych.

25 lat Mazowsze Liga Juniorek Młodszych ma póki co dwie niepokonane drużyny. To UKPR Agrykola Warszawa i MUKS Czarni Regimin. Zespół z Regimina prowadzony przez trenera Jacka Wardę przywiózł zdobycze punktowe z Warszawy i Płocka, dołożył do tego wygraną u siebie z KS AZS AWF Warszawa. Agrykola z kolei wygrała już w Radzyminie i Płocku, a u siebie rozbiła UKS Jutrzenka-Junior Cegłów aż 52:13. Różnica prawie czterdziestu trafień mówi sama za siebie. Drużynie z Cegłowa należy jednak oddać, że ma w swoich szeregach najlepszą strzelbę w lidze. To zdobywczyni 32 bramek Aleksandra Żuber.

Za czołową dwójką plasują się zespoły UKS Varsovia, PreZero APR Radom, NLO SMS ZPRP Płock, KS AZS AWF Warszawa i UKS Jutrzenka-Junior Cegłów. Bez punktów pozostają zawodniczki KPR ROKiS Radzymin oraz MMKS Jutrzenka Płock.

Zacięte zmagania toczą się w ramach 25 lat Mazowsze Ligi Juniorów Młodszych. Zawodnicy z rocznika 2007/2008 rywalizują w dwóch grupach eliminacyjnych A i B. W grupie A bardzo mocna jest UKPR Agrykola Warszawa, która wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze. W ostatniej kolejce pokonała Orlen Wisłę Płock 28:22. W grupie B bezbłędna jest póki co UMKS Trójka Ostrołęka.

Łącznie w obu grupach rywalizuje jedenaście ekip. Klasyfikacji strzelców przewodzi z dorobkiem 42 bramek Miłosz Baksik z Agrykoli.

fot. fb MUKS Czarni Regimin

Joma