Agrykola, Trójka i Varsovia z awansem do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych

25 marca 2024

Wyśmienitą formę zaprezentowali w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych szczypiorniści UKPR Agrykola Warszawa i UMKS Trójka Ostrołęka. Wygrali wszystkie mecze i zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek. W 1/8 zobaczymy także bezbłędne drużyny juniorek młodszych UKS Varsovia i UKPR Agrykola Warszawa.

W Dąbrowie Białostockiej o awans do 1/8 finału rywalizowali zawodnicy UKPR Agrykola Warszawa. Już w pierwszym meczu zasygnalizowali doskonałą dyspozycję, pokonując SPR PABIKS IMPACT Pabianice 48:22. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Piotra Gajdy stanęli naprzeciwko zawodników Azotów Puławy I i w tym przypadku nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając 42:16. Pewni awansu warszawianie nie spuścili z tonu w ostatnim meczu. Pokonali gospodarzy KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 30:26. W całym turnieju na wyróżnienie zasługuje Miłosz Baksik.

Drużyna UMKS Trójka Ostrołęka swoje marzenia spełniała w Piotrkowie Trybunalskim. Zawodnicy trenerskiego duetu Radosław Bloch – Radosław Żebrowski rozpoczęli turniej od zwycięskiego dreszczowca nad MKS Padwą Zamość 26:25. Z kwitkiem odprawili także MKS Piotrkowianina. Pokonali miejscowych szczypiornistów 31:25, a wisienką na torcie było zwycięstwo 27:24 nad Tytanami Wejherowo. Rywale nie potrafili znaleźć sposobu na Kacpra Żebrowskiego.

W 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych są zawodniczki UKPR Agrykola Warszawa, były zdecydowanie poza zasięgiem swoich rywalek, wykorzystały także atut własnego boiska. W pierwszym spotkaniu pokonały 52:18 MKS Lubliniec, w kolejnym PABIKS IMPACT Pabianice 49:18, a na zakończenie turnieju rozprawiły się bez najmniejszego problemu z KMKS Kraśnik I 31:15. Dość powiedzieć, że Agrykola w trzech meczach turniejowych zdobyła (uwaga!) 132 bramki. Strzelecki prym wiodły w ekipie warszawianek Martyna Kuryś i Anika Grużewska.

Do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyły przepustkę szczypiornistki UKS Varsovia. Za nimi trzy bardzo wymagające pojedynki. Na otwarcie turnieju w Elblągu pokonały gospodynie Energa MKS Truso 27:24. Następnie jedna bramka zaważyła na ich triumfie nad SSPR Szczypiorniakiem-Ustka. Podopieczne Pawła Szybińskiego wygrały 23:22. Sporo dramaturgii dostarczył także ostatni występ warszawianek, co najważniejsze wygrany 14:12 nad UKS Vambresia Wąbrzeźno. Duży wkład w końcowy sukces warszawianek miała Lena Dworniczuk.

Na 1/16 zakończyła się przygoda w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych dla KPR ROKiS Radzymin i MUKS Czarni Regimin. Radzyminianki wróciły bez zwycięstwa z Łodzi, choć niewiele brakowało do pokonania MKS Lublin I, ostatecznie przegrały 22:24. W kolejnych bojach musiały uznać wyższość ChKS Łódź 22:28 i MTS Kwidzyn 30:36. Czarne prowadzone przez Jacka Wardę wygrały w Brodnicy jeden mecz przeciwko KS Play Ostróda 39:36. Pozostałe dwa spotkania zakończyły się porażkami zawodniczek z Regimina – 22:40 z MKS Brodnica i 32:34 z SPR Gdynia.

Joma