Agrykola Warszawa bez porażki w rywalizacji młodziczek

13 listopada 2023

Pięć meczów i pięć wygranych to bilans UKPR Agrykola Warszawa w 25 lat Mazowsze Lidze Młodziczek. Warszawianki pokonały kolejno: PreZero APR Radom, MKS Marcovia Marki, KS AZS AWF Warszawa, MKRS Wisła Maciejowice i KS Victoria Piaseczno.

Wrażenie robi bilans bramkowy zawodniczek ze stolicy, które w pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyły aż 218 bramek, tracąc przy tym tylko 79 trafień. Bardzo dobrą formę prezentuje od początku sezonu Lena Baczyńska, która zanotowała 59 bramek. Ważnym ogniwem w zespole prowadzonym przez Alicję Salamońską jest również Aleksandra Cichańska, zdobywczyni 38 bramek.

Za plecami bezkonkurencyjnej Agrykoli Warszawa, zacięty boje toczą zespoły z Marek i Siedlec. W ostatnim bezpośrednim meczu górą okazały się szczypiornistki Marcovii, które wygrały 24:19.

Rywalizacja w 25 lat Mazowsze Lidze Młodzików została podzielona na trzy grupy eliminacyjne. W grupie A najlepiej radzi sobie drużyna SKF ORLEN Wisła I Płock, która jest liderem tabeli z kompletem zwycięstw. W grupie B o czołową lokatę walczą UKS Niedźwiadek Węgrów, UKS Diament Ostrołęka i KS Warszawianka Warszawa, przy czym zespół z Węgrowa ma do rozegrania kilka zaległych spotkań. Pasjonująco zapowiada się rywalizacja o zwycięstwo w grupie C pomiędzy Enea Orlęta Zwoleń i MTS Lider Radom.

Prawie połowa dorobku bramkowego drużyny ze Zwolenia to zasługa dwóch zawodników – Roberta Laska (63) i Jakuba Gorzkiewicza (57). Skutecznością imponuje także szczypiornista UKS Diament Ostrołęka Szymon Wojdyna, który w sześciu meczach rzucił 64 bramki.

fot. fb Agrykola piłka ręczna

Joma