AP Marcovia Marki czwartą drużyną Mistrzostw Polski ! ! !

13 maja 2019

W Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych wystartował jeden zespół mazowiecki:
AP Marcovia Marki

Zespół AP Marcovia Marki w meczu półfinałowym zmierzył się z gospodarzem, czyli drużyną UKS Pantery Dopiewo. Po zaciętym spotkaniu to właśnie UKS Pantery Dopiewo odniosły zwycięstwo pięcioma bramkami i zameldowały się w sobotnim finale. Warto dodać, iż gospodarz całego Final Four był niezwykle zmotywowany w tym pojedynku i jednocześnie niesiony dopingiem swoich kibiców. W drugim półfinale mierzyły się drużyny SPR Gdynia i UKS Roxa Lublin – pomimo prowadzenia trzema bramkami do przerwy przez zespół z Pomorza, to zawodniczki z województwa lubelskiego okazały się lepsze zwyciężając ostatecznie różnicą sześciu bramek.

Mecz o trzecie miejsce do przerwy toczył się “po myśli” zawodniczek z Marek (prowadzenie dwiema bramkami), lecz po przerwie znakomita gra zawodniczek z Gdyni przyniosła im zwycięstwo pięcioma bramkami i brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

W finałowym starciu już od początku widać było faworyta, którym byli goście tego spotkania. Zespół UKS Roxa Lublin już po 15 minutach prowadził z gospodarzami różnicą 5 bramek, którą utrzymał do przerwy. Również druga połowa to zdecydowana przewaga gości, a UKS Pantery Dopiewo nie potrafiły postawić się tak rozpędzonemu rywalowi. Ostatecznie zasłużone zwycięstwo i złote medale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych trafiają do zawodniczek UKS Roxa Lublin!

GRATULUJEMY naszemu zespołowi wspaniałego wyniku jakim z całą pewnością był awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w sezonie 2018/2019!

Warto dodać, iż zespół AP Marcovia Marki drugi sezon z rzędu reprezentuje nasze województwo w Turnieju Finałowym Rozgrywek Centralnych, gdyż w zeszłym sezonie wystąpił w Final Four Pucharu ZPRP Młodziczek również zajmując czwarte miejsce.

Poniżej prezentujemy zestawienie wyników poszczególnych wyników:

PÓŁFINAŁ MPJMK –           SPR Gdynia – UKS Roxa Lublin                          23:29 (17:14)
PÓŁFINAŁ MPJMK –           UKS Pantery Dopiewo – AP Marcovia Marki   35:30 (16:12)

O III MIEJSCE MPJMK –     SPR Gdynia – AP Marcovia Marki                       34:29 (14:16)

FINAŁ MPJMK –                   UKS Pantery Dopiewo – UKS Roxa Lublin        25:36 (13:18)