AZS AWF Warszawa mistrzem Polski Juniorek !!!

6 marca 2020

AZS AWF Warszawa Mistrzem Polski Juniorek!!!

 

W piątek i sobotę na parkiecie warszawskiej AWF odbywał się Turniej Final 4 z udziałem najlepszych drużyn w kategorii juniorek, na którym wyłoniono mistrza Polski juniorek. Gospodarzami imprezy były “przyszłe” Mistrzynie Mazowsza, drużyna AZS AWF Warszawa prowadzona przez trenerów Joannę Obrusiewicz i Pawła Kapuścińskiego. Po dwóch wielce emocjonujących meczach triumfowały wspomniane gospodynie, w półfinale pokonując brązowe medalistki z Gdyni po rzutach karnych, a w decydującym meczu faworyta turnieju, MTS Kwidzyn.

Pierwszy dzień turnieju był dniem meczów półfinałowych. Pierwsze spotkanie rozegrały między sobą drużyny MTS Kwidzyn i SPR Pogoń 1945 Zabrze. Pierwsze już po dziesięciu minutach prowadziły 6:2, niemal identyczną przewagę utrzymując do przerwy (10:7). Druga połowa dalej upłynęła pod znakiem przewagi ekipy z województwa Pomorskiego, która ostatecznie zbudowała różnicę siedmiu trafień.

O wiele więcej emocji przyniosła druga batalia o finał. W niej gospodynie AZS AWF Warszawa podejmowały SPR Arkę Gdynia. Z początku zapowiadało się na dość jednostronne starcie, bo AZS AWF prowadził 9:3 w 22. minucie meczu. Rywalki straty odrobiły dziesięć minut przed końcem (16:16) i remis utrzymał się już do ostatniej syreny podstawowego czasu gry (22:22). O awansie do finału zadecydować miały rzuty karne. W nich skuteczniejsze okazały się szczypiornistki z Bielan.

W drugim dniu o brąz mierzyły się piątkowe przegrane, czyli zespoły z Zabrza oraz Gdyni. Już po pół godzinie gry te drugie wypracowały pięć bramek zaliczki (13:8), której nie wypuściły z rąk do końca meczu. Najwyżej Arka prowadziła 25:18 (48. min.), a finalna różnica wyniosła sześć bramek i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny z Gdyni.

Największe emocje przyniósł późniejszy mecz o 1 miejsce, który odbywał się przy pełnych trybunach i świetnej, sportowej atmosferze. W wielkim finale AZS AWF Warszawa podejmował MTS Kwidzyn i to właśnie przyjezdne nadawały ton grze w trakcie pierwszej odsłony, którą wygrały 13:10. Warszawianki jednak po zmianie stron zaczęły stopniowo odrabiały straty i mecz się wyrównał kiedy w ostatnich 10 minutach AZS AWF narzucił swój styl i gry zarówno w obronie jak i w ataku. Trzy minuty przed końcem był remis (25:25). Kolejne trafienie zdobyły gospodynie, a rywalki nie potrafiły już odpowiedzieć. AZS AWF Warszawa po znakomitej grze i emocjonującej końcówce spotkania został mistrzem Polski juniorek!

To ogromny sukces trenerów, zawodniczek i Klubu AZS AWF Warszawa i wierzymy, że będziemy świadkami kolejnych w najbliższych latach.

Dziękujemy i GRATULUJEMY!!!

 

Najlepsza 7-ka Turnieju Final Four:

Agnieszka Hase – AZS AWF W-wa
Marta Musiał – AZS AWF W-wa
Dominika Macikowska – AZS AWF W-wa
Julia Kupc – MTS Kwidzyn
Oliwia Domagalska – SPR Pogoń 1945 Zabrze
Wiktoria Witkowska – SPR Arka Gdynia
Oliwia Kowalkowska – AZS AWF W-wa

MVP – Sandra Guziewicz – MTS Kwidzyn

Królowa Strzelczyń – Magdalena Berlińska – AZS AWF W-wa

 

PÓŁFINAŁY

06.03.2020 r. (piątek)

MPJK / 76 MTS Kwidzyn – SPR Pogoń 1945 Zabrze 26 : 19 (10 : 7)

MPJK / 77 AZS AWF Warszawa – SPR Arka Gdynia 22 : 22 k – 5 : 3 (11 : 7)

FINAŁY

07.03.2020 r. (sobota)

Mecz o 3 miejsce:

MPJK / 78 SPR Pogoń 1945 Zabrze –  SPR Arka Gdynia 28 : 34 (8 : 13)

Finał

MPJK / 79 AZS AWF Warszawa – MTS Kwidzyn 26 : 25 (10 : 13)

 

Galera zdjęć ze spotkania finałowego i ceremonii zakończenia.

Autor zdjęć: Dorota Liese-Romanowska

Joma