Dla kogo Final Four Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów?

6 lutego 2024

Kolejna faza Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów przed nami. W Kielcach, Zabrzu i Lubinie odbędą się turnieje 1/4 finału z udziałem przedstawicieli województwa mazowieckiego.

Jedyną mazowiecką ekipą juniorek, która pozostała w grze o Mistrzostwo Polski jest PreZero APR Radom. Podopieczne Adriana Kondraciuka zagrają w Kielcach obok gospodyń Korony Handball Kielce, SPR Pogoni 1945 Zabrze i SSPR Szczypiorniaka-Ustka.

Za to w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów wystartują dwa mazowieckie zespoły. Do Zabrza uda się KS AZS AWF Warszawa. Zawodnicy trenera Pawła Olewniczaka w poprzedniej fazie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. O awans do czołowej czwórki powalczą z miejscowym SPR Górnikiem Zabrze, Gwardią II Opole i MTS-em Kwidzyn.

ORLEN Wisła Płock prowadzona przez Michała Skórskiego zamelduje się w Lubinie. Płocczanie zmierzą się z odwiecznym rywalem, czyli KS VIVE Kielce. Naprzeciwko Nafciarzy stanie także ekipa gospodarzy SMS Zagłębie Lubin oraz Port Service I Wybrzeże Gdańsk.

Rywalizacja potrwa od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego. Z awansu do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów cieszyć się będą dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Joma