“Gramy w Ręczną” po raz drugi w Ciechanowie

4 grudnia 2023

W Ciechanowie odbył się kolejny turniej z cyklu “Gramy w Ręczną”. Na dwóch boiskach toczyła się rywalizacja młodych zawodniczek i zawodników z siedmiu szkół podstawowych.

W drugim ciechanowskim turnieju wzięła udział ponad setka dzieci (dokładnie w liczbie 137) z podstawówek w Ciechanowie, Regiminie, Zawidzu Kościelnym, Winnicy, Wyszkowie, Małkini Górnej i Sierpcu. Każda z drużyn rozegrała cztery spotkania.

Współzawodnictwo było prowadzone w formie fair-play. Na koniec turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, zaś każda drużyna – puchary za udział w programie “Gramy w Ręczną”, które wręczył członek zarządu WMZPR Piotr Serbista.

– Każdy z uczestników turnieju miał zapewniony ciepły posiłek oraz wodę mineralną, owoce i ciastka. Turniej został pozytywnie odebrany przez wszystkich uczestników – podsumowuje Andrzej Olęcki, koordynator wojewódzki “Gramy w Ręczną” – autorskiego programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich.

fot. Zenon Lewandowski

Joma