“Gramy w Ręczną”. Ponad setka dzieci na boisku w Radzyminie

20 listopada 2023

Kolejna odsłona programu “Gramy w Ręczną” odbyła się w Radzyminie. Na boisku hali sportowej ROKiS rywalizowała ponad setka dzieci z sześciu szkół podstawowych: w Radzyminie, Markach, Zielonce, Maciejowicach i Piasecznie.

– Każda drużyna rozegrała cztery mecze. Na trybunach zasiedli rodzice. Naprawdę w ilości zawrotnej. Oczywiście podziękowałem im za przybycie i wspaniały sportowy doping dla dzieci. Po zakończonych zawodach dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy, a każda szkoła pamiątkowy puchar – relacjonuje koordynator wojewódzki programu “Gramy w Ręczną” Zbigniew Trzpil, który szczególne podziękowania skierował do Magdaleny Wróblewskiej za olbrzymie zaangażowanie przy organizacji turnieju.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zarząd WMZPR aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu.

Przypomnijmy, że w każdej szkole objętej programem prowadzone są pozalekcyjne zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej. Każda szkoła otrzymuje 8 piłek oraz 20 koszulek, natomiast każdy nauczyciel – książkę dotyczącą nauczania piłki ręcznej w szkole podstawowej i szkolenie pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).

Joma