“Gramy w Ręczną” w Cegłowie. 5 szkół, 90 dzieci i niezapomniane wrażenia

31 października 2023

W Zespole Szkolnym w Cegłowie odbyła się kolejna odsłona programu “Gramy w Ręczną” na Mazowszu. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół: Zespół Szkolny w Cegłowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu oraz Szkoła Podstawowa w Mariance.

– Każda drużyna rozegrała 3 mecze. Zawodnicy po zakończonych zawodach otrzymali pamiątkowe medale i oczywiście zjedli zasłużony obiad, po którym rozjechali się do domów. W zawodach uczestniczyło 90 dzieci. Na trybunach zasiedli rodzice – relacjonuje koordynator wojewódzki programu “Gramy w Ręczną” Zbigniew Trzpil.

Turniej uświetnili swoją obecnością burmistrz Cegłowa Marcin Uchman, dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie Magdalena Sujak oraz prezes Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Gutkowski.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zarząd WMZPR aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu.

W każdej szkole objętej programem prowadzone są pozalekcyjne zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej. Każda szkoła otrzymuje 8 piłek oraz 20 koszulek, natomiast każdy nauczyciel – książkę dotyczącą nauczania piłki ręcznej w szkole podstawowej i szkolenie pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).

Joma