“Gramy w Ręczną” w Ciechanowie. Prawie setka dzieci na dwóch boiskach

24 października 2023

Wystartowała kolejna odsłona projektu “Gramy w Ręczną”. W październiku i grudniu na terenie województwa mazowieckiego zaplanowano osiem turniejów piłki ręcznej dla dzieci z klas I-III. Pierwszy turniej odbył się w Ciechanowie.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: Zespół Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Regiminie, Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym, Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy i gospodarz turnieju Szkoła Podstawowa nr 4 w Ciechanowie. Na dwóch boiskach rywalizowało 86 dzieci z klas I – III (50 dziewcząt i 36 chłopców).

– Zespoły miały zapewniony ciepły posiłek i transport w ramach programu “Gramy w Ręczną”. Każda drużyna zajęła pierwsze miejsce – przekazał koordynator wojewódzki Andrzej Olęcki, który wręczył uczestnikom pamiątkowe medale wspólnie z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie Barbarą Kamińską.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Zarząd Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu, licząc na popularyzację piłki ręcznej wśród najmłodszych oraz możliwość powstawania nowych ośrodków szkoleniowych na mazowieckiej mapie piłki ręcznej.

fot. Zenon Lewandowski

Joma