“Gramy w Ręczną”. Działo się w Płocku!

2 listopada 2023

Jedenaście drużyn stanęło do rywalizacji w ramach kolejnej odsłony programu “Gramy w Ręczną” na terenie województwa mazowieckiego. Handballowe zmagania odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku.

W turnieju wzięło udział 165 dzieci z klas drugich i trzecich (63 dziewcząt i 102 chłopców), w tym reprezentantki i reprezentanci podstawówek w Płocku i Radzanowie. Turniej rozgrywano na trzech boiskach.

Pamiątkowe medale wręczył uczestnikom koordynator wojewódzki programu “Gramy w Ręczną” Andrzej Olęcki wspólnie z wiceprezesem WMZPR Robertem Czwartkiem oraz dyrektorem SP nr 23 w Płocku.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zarząd WMZPR aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu.

W każdej szkole objętej programem prowadzone są pozalekcyjne zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej. Każda szkoła otrzymuje 8 piłek oraz 20 koszulek, natomiast każdy nauczyciel – książkę dotyczącą nauczania piłki ręcznej w szkole podstawowej i szkolenie pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).

fot. Lubomir Sulgostowski, poto.produkcja filmowa

Joma