Grzegorz Ankiewicz odznaczony Diamentową Odznaką za Zasługi dla Piłki Ręcznej

18 listopada 2022

Podczas ceremonii zakończenia XII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Karczew CUP 2022 miała miejsce uroczystość wręczenia Diamentowej Odznaki Za Zasługi dla Piłki Ręcznej, za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej.

Odznaczony został Grzegorz Ankiewicz, założyciel SKS „Dwójka” Karczew i MKS Karczew oraz obecny Prezes i trener MKS Karczew, który jest niewątpliwie Ikoną piłki ręcznej nie tyko na Mazowszu. W swojej ponad 40-letniej karierze trenerskiej wielokrotnie był trenerem Kadry Mazowsza oraz dostąpił zaszczytu prowadzenia Kadry Narodowej Juniorek Młodszych. Zespoły prowadzone przez trenera Ankiewicza wielokrotnie zdobywały medale Mistrzostw Polski i Pucharów ZPRP Młodziczek i Dziewcząt, natomiast Medale Mistrzostw Mazowsza można już liczyć w dziesiątkach. Jako działacz był organizatorem największych imprez sportowych szczebla centralnego od Finałów Mistrzostw Polski i Pucharu ZPRP Młodziczek przez Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, po aktualnie XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Karczew CUP.

Uroczystość przeprowadził Grzegorz Gutkowski – Prezes Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej (równocześnie Członek Zarządu ZPRP) wraz z Prezesem Honorowym WMZPR, Ryszardem Łodzińskim.

„To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla całego mazowieckiego środowiska piłki ręcznej, że doceniane są osoby z naszego terenu. Diamentowa Odznaka ZPRP dla Grzegorz Ankiewicza, jedna z najwyższych w hierarchii, to wyraz uznania i docenienia Jego wieloletniej pracy na rzecz popularyzacji i rozwoju piłki ręcznej w Karczewie i na Mazowszu. Jesteśmy dumni, że mamy takich aktywnych i skutecznych działaczy sportowych, trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na tym polu klubu z Karczewa. To także wspaniała nowina dla lokalnych władz samorządowych, nie ma lepszej promocji i możliwości tworzenia pozytywnego wizerunku, niż poprzez sport, a zwłaszcza sport wśród dzieci i młodzieży. Grzegorz Ankiewicz i MKS Karczew mogą być na tym polu wzorem do naśladowania”, powiedział Grzegorz Gutkowski, Prezes WMZPR.

Serdecznie gratulacje od całego środowiska Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej!

Joma