Handballowe emocje w Piasecznie w ramach programu “Gramy w Ręczną”

25 października 2023

Projekt “Gramy w Ręczną” dociera do wielu zakątków województwa mazowieckiego. W Piasecznie spotkali się najmłodsi adepci handballu z czterech szkół podstawowych. W niedzielę, 22 października, mogliśmy podziwiać rywalizację zawodniczek i zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie, Szkoły Podstawowej nr 336 w Warszawie, Szkoły Podstawowej nr 271 w Warszawie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciejowicach.

– Każda drużyna rozegrała 3 mecze. Mecz trwał 20 minut. W zawodach uczestniczyło 56 dzieci. Po zakończonym turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i oczywiście zjedli zasłużony obiad, po którym rozjechali się do domów – relacjonuje koordynator wojewódzki programu “Gramy w Ręczną” Zbigniew Trzpil. Zawody odbywały się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zarząd WMZPR aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu.

Joma