II Memoriał Bożeny Markiewicz (Gniedziuk) w Piłce Ręcznej Dziewcząt, Marki 16-18.12.2022 r.

25 listopada 2022

MKS Marcovia Marki zaprasza na II Memoriał Bożeny Markiewicz (Gniedziuk) w Piłce Ręcznej Dziewcząt, który odbędzie w dniach 16-18 grudnia br. na obiektach MCER w Markach. Za sprawą Memoriału Klub MKS Marcovia Marki chce przypomnieć wyjątkową osobę, legendę polskiej piłki ręcznej, związaną z miastem.

W hali sportowej MCER – Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne w rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Marki zobaczymy drużyny młodziczek z różnych zakątków Polski. Bożena Markiewicz z.d Gniedziuk, uważana za jedną z najlepszych polskich piłkarek ręcznych lat 80. W karierze sportowej broniła barw MKS Praga, AZS AWF Warszawa, Skry Warszawa, Via Veny Warszawa, Oslo Haugerud, IK Vestar Oslo oraz luksemburskiego Rumelange.

Występowała na pozycji obrotowej. W karierze seniorskiej reprezentując Polskę rozegrała aż 241 spotkań, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii polskiej piłki ręcznej.  Siedmiokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata grupy A i B. Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką oraz nauczycielką wychowania fizycznego.  Przyczyniła się do powstania sekcji piłki ręcznej dziewcząt w Markach, która w ramach MKS Marcovia Marki odnosi sukcesy w rozgrywkach mazowieckich i ogólnopolskich. W latach 2000 – 2014 była nauczycielem w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach, gdzie dała się poznać jako wybitny pedagog, dobra koleżanka oraz jak mówią o niej sami nauczyciele: “dobry duch szkoły”.

pdf_icon Regulamin Ramowy II Memoriał Bożeny Markiewicz

pdf_icon Karta zgłoszenia Memoriał Bożeny Markiewicz

word_icon Karta zgłoszenia Memoriał Bożeny Markiewicz

Joma