Imponująca forma Mazowieckiego w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

18 marca 2024

Doskonałą dyspozycję zaprezentowały nasze drużyny w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta i chłopcy zameldowali się w rozgrywkach finałowych, wygrywając wszystkie mecze.

W Kamieniu koło Rzeszowa rywalizowały młodziczki. Drużyna Alicji Salamońskiej nie pozostawiła złudzeń rywalkom. Wygrała wszystkie trzy spotkania i awansowała z pierwszego miejsca. Nasze dziewczęta pokonały kolejno: Podkarpackie 32:1, Świętokrzyskie 29:8 i Warmińsko-Mazurskie 28:20. Kadrę Mazowsza Młodziczek stanowią zawodniczki sześciu klubów: KPR ROKiS Radzymin, PreZero APR Radom, MKS Marcovia Marki, KS Victoria Piaseczno, UKPR Agrykola Warszawa oraz MUKS Czarni Regimin.

Do Żagania udała się drużyna młodzików prowadzona przez Rafała Banaczka. Chłopcy również zaprezentowali wysoką formę i awansowali do finałów z kompletem zwycięstw. Mazowieckie wygrało najpierw z Zachodniopomorskim 26:13, następnie z Lubuskim 30:20, a w ostatnim meczu z Łódzkim 23:17. W Kadrze Mazowsza Młodzików możemy oglądać zawodników: Enea Orlęta Zwoleń, UKPR Agrykola Warszawa, MTS Lider Radom, SKF Orlen Wisła Płock oraz Orlen Wisła Płock.

Finałowe zmagania odbędą się na terenie województwa dolnośląskiego na przełomie kwietnia i maja. Dziewczęta zagrają w grupie E z Wielkopolskim, Dolnośląskim i Śląskim. W grupie E znaleźli się także chłopcy obok przedstawicieli Śląskiego, Dolnośląskiego i Małopolskiego.

Tradycje związane z organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sięgają 1995 roku. Od pierwszych chwil funkcjonowania OOM wśród zrzeszonych sportów obecna jest piłka ręczna.

Joma