Jest drugie zwycięstwo Handball Warszawa

10 października 2023

Dwa zwycięstwa i jedna porażka to dotychczasowy bilans drużyny Handball Warszawa, występującej w Lidze Centralnej Kobiet.

Po zwycięstwie nad UKS Dziewiątka Legnica (32:23) i porażce z SPR Gdynia (21:27) podopieczne Pawła Kapuścińskiego przystąpiły do konfrontacji z Samborem Tczew.

Warszawianki od początku dyktowały warunki gry w hali przy Marymonckiej. Po 5. minutach prowadziły już 5:1, a w kolejnych minutach nadal zwiększały przewagę nad zespołem z Tczewa.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 20:11 dla miejscowych. Z dużym animuszem zespół trenera Kapuścińskiego rozpoczął drugą odsłonę. W 45. minucie na tablicy widniał wynik 29:15 i stało się jasne, że warszawianki odniosą przekonywujące zwycięstwo.

Ostatni kwadrans to pełna kontrola wydarzeń na parkiecie w wykonaniu Handball Warszawa. Na uwagę zasługuje dyspozycja strzelecka Kamili Grzesistej, który zdobyła osiem bramek.

W 4. kolejce warszawianki zagrają wyjazdowe spotkanie z KPR Ruch Chorzów.

Handball Warszawa – SPR Sambor Tczew 37:23 (20:11)

Grzesista 8, Zając 6, Chrapusta 5, Lasek 3, Macikowska 3, Ściernicka 2, Kozak 2, Kupc 2, Szczukocka 2, Lewandowska 1, Niedziółka 1, Wrzesińska 1, Sulborska 1, Rusin, Klarkowska