Joma SPORT S. A. Partnerem Technicznym WMZPR

11 marca 2022

W najbliższych sezonach Joma SPORT S. A. będzie sponsorem technicznym i wyłącznym dostawcą odzieży i sprzętu sportowego dla zawodników i zawodniczek kadr województwa mazowieckiego oraz sztabów szkoleniowych Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej (WMZPR).

 

Joma to hiszpańska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży sportowej oraz obuwia. Założona została w 1965 roku i szybko zdobyła reputację producenta wysokiej jakości produktów w tych kategoriach.

W 1992 roku firma stała się liderem w sprzedaży obuwia piłkarskiego w Hiszpanii, natomiast w 2007 roku Joma SPORT znalazła się na pozycji lidera w swojej branży w „Forum uznanych marek Hiszpanii”; jako jedna z 70 marek krajowych z największą siecią produkcyjno-dystrybucyjną na świecie. Obecnie produkty Joma dostępne są w sprzedaży w 70 krajach.

Dzięki szerokiej kampanii sponsoringowej Joma jest obecna na największych imprezach sportowych. Obecnie w swoim portfolio sponsoringowym ma ponad 300 profesjonalnych zespołów różnych dyscyplin sportowych na całym świecie, a wśród nich: RSC Anderlecht, UC Sampdoria, Atalanta BC, ACF Swansea, Cruz Azul czy Villarreal CF, a także krajowe drużyny narodowe, takie jak Honduras i Rumunia.

W ciągu ostatnich kilku lat marka zróżnicowała swoje kategorie sportowe, angażując się w takie dyscypliny jak rugby, czy piłka ręczna (reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii czy Polski). Marka Joma wspiera również krajowe federacje sportowe, w tym komitety olimpijskie Hiszpanii, Portugalii, Gwatemali, Bułgarii, Dominikany, Jordanii, Mołdawii, Maroka i Malty.

 

Podpisana umowa pomiędzy Joma Sport a WMZPR będzie obowiązywała do 2025 roku. Beneficjentami umowy są również kluby sportowe, zrzeszone w Warszawsko-Mazowieckim Związku Piłki Ręcznej.

 

„Bardzo się cieszę z tej współpracy. Dołączyliśmy do grona tych podmiotów, z którymi współpracuje Joma Sport w Polsce, choćby ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, czy SPR Wisłą Płock. Joma to znana i rozpoznawalna marka na parkietach, nie tylko naszego kraju, ale i świata. Nasza młodzież będzie miała do dyspozycji odzież, której używa nasza kadra narodowa” – powiedział Prezes Zarządu WMZPR Grzegorz Gutkowski.

„Joma Sport to ugruntowana marka sportowa. Stawiamy na jakość oraz korzystne warunki współpracy, chociażby dla naszych klubów – członków WMZPR. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie układać się bez zarzutów. Mieliśmy już okazję zobaczyć nasze zawodniczki i zawodników w nowych strojach podczas tegorocznych półfinałów OOM 2022 w Ciechanowie i Sierpcu” – dodał Wiceprezes Zarządu ds. relacji zewnętrznych WMZPR Robert Czwartek.

„W imieniu firmy JOMA chciałbym zadeklarować, iż z rozpoczętą właśnie współpracą z Warszawsko Mazowieckim Związkiem Piłki Ręcznej wiążemy duże nadzieje i oczekiwania. Status Oficjalnego Partnera Technicznego Związku jest dla nas powodem do satysfakcji, umożliwiającym nam promocję marki oraz zwiększenie jej rozpoznawalności na rynku polskim. Wierzymy, że zawodniczki oraz zawodnicy reprezentujący Związek we wszystkich rozgrywkach będą zadowoleni z jakości dostarczanego przez nas sprzętu sportowego, co korzystnie wpłynie na osiągane wyniki sportowe. Liczymy również na zainteresowanie naszą ofertą klubów zrzeszonych w Związku, którym na mocy zawartej przed paroma dniami umowy gwarantujemy preferencyjne warunki handlowe dotyczące zakupu produktów firmy JOMA. Jesteśmy przekonani, że zainicjowana przez nas współpraca będzie kontynuowana przez długi czas i stopniowo poszerzana o kolejne aspekty” – powiedział Andrzej Gladysz, Poland Manager Joma SPORT S. A.

Joma