Juniorzy ORLEN Wisły Płock z brązowymi medalami Mistrzostw Polski ! ! !

22 marca 2021

W piątek na hali sportowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbywał się Turniej Final 4 z udziałem najlepszych drużyn w kategorii juniorów, na którym wyłoniono mistrza Polski juniorów.

Do grona najlepszych drużyn w kraju zakwalifikował się przedstawiciel województwa Mazowieckiego ORLEN Wisła Płock. Po dwóch wielce emocjonujących spotkaniach w półfinale mocniejszy od płockiego zespołu okazał się późniejszy Mistrz Polski, czyli KS Szczypiorniak Olsztyn, natomiast w meczu o brązowe medale górą był już zespół z Mazowsza, pokonał gospodarzy, czyli MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Piątkowe przedpołudnie było czasem meczów półfinałowych. Pierwsze spotkanie o godzinie 10:00 rozegrały między sobą drużyny KS Szczypiorniak Olsztyn i ORLEN Wisła Płock. Był to mecz bardzo wyrównany, w którym praktycznie na każde trafienie przeciwnicy nie potrafili odpowiedzieć więcej niż dwoma bramkami – poza jednym wyjątkiem. W 15 minucie zawodnicy z Płocka przez 7 minut nie potrafili zdobyć bramki, co wykorzystali rywale z Olsztyna zaliczając 5 trafień i obejmując w 22 minucie prowadzenie 15:10. Mistrzowie Mazowsza bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę spotkania i zniwelowali straty do 3 trafień (pierwsze 9 minut wygrali w stosunku 7:4), ale na więcej nie pozwolili rywale. Zawodnicy z Olsztyna grali bardzo konsekwentnie i nie pozwolili rywalom zdobyć bramki kontaktowej i ostatecznie odnieśli 3-bramkowe zwycięstwo.

Zdecydowanie mniej emocji przyniosła druga batalia o finał o godzinie 12:00. W niej gospodarze MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmowali zespół SPR Wybrzeże III Gdańsk. Zawodnicy z Pomorza od samego początku narzucili rywalom własne warunki gry obejmując po 6 minutach pięciobramkowe prowadzenie (1:6) i schodząc na przerwę z przewagą 8 trafień (11:19). Druga połowa to już kontrola wyniku i spokojnie odniesione zwycięstwo stało się faktem.

W pierwszym meczu wieczornym o 18:00 półfinałowi przegrani, czyli zespoły z Płock oraz Tarnowa zmierzyli się w starciu o najniższy stopień podium. To spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ORLEN Wisły w 7 minucie prowadząc 5 bramkami (2:7), a w 13 minucie już nawet 7 trafieniami (4:11), ale na przerwę schodzili z parkietu z różnicą „jedynie” 4 trafień (13:17). W drugiej połowie Mistrzowie Mazowsza przez cały czas trzymali rywali na dystans, raz powiększając przewagę nawet do 6 trafień (31 minuta 16:22), a raz ją niwelując do 3 trafień (47 minuta 28:31), ale w ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo 3 bramkami i brązowe medale zawisły na szyjach zawodników ORLEN Wisły Płock.

Największe emocje w tym dniu przyniósł kończący te piekielnie trudne zmagania mecz o 1 miejsce o godzinie 20:00, gdzie w wielkim finale zawodnicy z KS Szczypiorniaka Olszyn podejmowali zespół SPR Wybrzeże III Gdańsk. Spotkanie było bardzo zacięte od pierwszej do ostatniej minuty, ale „optyczną” przewagę miał zespół z Olsztyna (rywale z Gdańska tylko raz byli na prowadzeniu 0:1, a w pozostałej części spotkania na tablicy wyników widniał remis lub prowadzili zawodnicy z Warmii i Mazur). Kluczowy dla losów spotkania okazał się czas pomiędzy 37, a 40 minutą spotkania, podczas którego zawodniczy z Olsztyna zdobyli kolejne 4 bramki i z wyniku 13:13 wyszli na komfortowe 4-bramkowe prowadzenie. Pomimo szaleńczej pogoni rywali (w ostatniej minucie doprowadzili do remisu 20:20), to oni zaliczyli decydujące trafienie na kilka sekund przed końcem spotkania. W takich oto niesamowitych okolicznościach KS Szczypiorniak Olsztyn został mistrzem Polski juniorów!

GRATULUJEMY wszystkim zespołom awansu do Turnieju Finałowego, a szczególne gratulacje składamy drużynie ORLEN Wisła Płock, która we wspaniały sposób reprezentowała województwo mazowieckie na arenie krajowej ! ! !