Jurand Ciechanów z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim!

11 września 2023

Turniej objęty honorowym patronatem
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Dziękujemy za zaufanie!

Finałowy turniej Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim przeszedł do historii! Zwycięstwo i jednocześnie awans na szczebel centralny wywalczyła drużyna Juranda Ciechanów.

Do turnieju w Ciechanowie przystąpiły cztery drużyny. CKS Jurand Ciechanów z Ligi Centralnej oraz trzech 1-ligowców: AZS UW Warszawa, AZS AWF Warszawa i UMKS Trójka Ostrołęka.

W pierwszym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły drużyny ze stolicy. Zdecydowanie triumfowała bardziej doświadczona ekipa Piotra Obrusiewicza, wicemistrz 1 ligi grupy C z poprzedniego sezonu. Formą błysnął Kacper Kasprzyński, który rzucił 6 bramek. Z kolei w zespole Pawła Olewniczaka dobrą dyspozycję potwierdził Igor Chojnacki, notując 9 trafień.

O drugie miejsce w finale Jurand powalczył z ostrołęcką Trójką. Zgodnie z przewidywaniami, drużyna z Ciechanowa okazała się dużo lepsza, wygrywając 40:19. Ciechanowianie przystąpili do tego meczu zaledwie kilkanaście godzin od ostatniego gwizdka w Wągrowcu, gdzie sensacyjnie ograli Nielbę Wągrowiec w ramach 1. kolejki Ligi Centralnej. Najskuteczniejszy po stronie Juranda był Damian Rutkowski (8 bramek), dla Trójki 5 razy trafił Patryk Obidziński.

Decydująca rozgrywka odbyła się pomiędzy Jurandem i AZS UW. Pierwsza połowa okazała się niezwykle wyrównana, ale w drugiej odsłonie do głosu doszli ciechanowianie i to oni wygrali cały turniej. Juranda do zwycięstwa poprowadził zdobywca 6 bramek Piotr Wiszowaty. W zespole z Warszawy skutecznością popisał się Wiktor Przybysz, który 7 razy wpisał się do protokołu.

Szczypiorniści z Ciechanowa awansowali na szczebel centralny, gdzie prawdopodobnie spotkają się z przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce (Orlen Superliga).

(Półfinał 1) AZS UW Warszawa – KS AZS AWF Warszawa 40:26 (21:12)

(Półfinał 2) CKS Jurand Ciechanów – UMKS Trójka Ostrołęka 40:19 (18:8)

(Finał) CKS Jurand Ciechanów – AZS UW Warszawa 33:26 (15:15)

Zobacz mecz finałowy!

Joma