Kadra Młodziczek przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

19 lutego 2024

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest celem Kadry Mazowsza Młodziczek. Podopieczne Alicji Salamońskiej mają już za sobą turniej przygotowawczy w Brodnicy, a lada dzień czeka je ostatni sprawdzian formy w Mrągowie.

W Brodnicy nasza kadra rywalizowała z przedstawicielkami województw: Dolnośląskiego, Wielkopolskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Dziewczęta wygrały wszystkie trzy spotkania. Najpierw pokonały wysoko kadrę Dolnośląskiego 32:20, następnie zwyciężyły kadrę Wielkopolskiego 37:30, zaś w ostatnim pojedynku nie dały szans gospodyniom, wygrywając pewnie 37:21.

Cieszy wysoka forma naszych zawodniczek, które przygotowują się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Już w marcu powalczą o awans do turnieju finałowego. Aby tak się stało muszą zająć co najmniej drugie miejsce w grupie A z Warmińsko-Mazurskim, Świętokrzyskim i Podkarpackim. Finałowe zmagania odbędą się na przełomie kwietnia i maja w Karpaczu.

– W najbliższą sobotę ostatni sprawdzian. Tym razem kadra dziewcząt pojedzie do Mrągowa, by spotkać się z kadrą Pomorskiego, Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego – wyjaśnia trener Alicja Salamońska.

Warto wspomnieć, że Kadrę Mazowsza Młodziczek stanowią zawodniczki sześciu klubów: ROKiS Radzymin, PreZero APR Radom, MKS Marcovia Marki, KS Victoria Piaseczno, UKPR Agrykola Warszawa, Czarni Regimin.

Joma