Kadra Młodzików w formie przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży

16 lutego 2024

Próbę generalną przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży ma już za sobą Kadra Wojewódzka Młodzików. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Banaczka zasygnalizował wysoką formę, wygrał wszystkie mecze podczas turnieju towarzyskiego w Brodnicy.

W minioną sobotę 10 lutego, Kadra Mazowsza Młodzików wzięła udział w turnieju w Brodnicy. Kadrę reprezentowali zawodnicy z Radomia, Płocka, Zwolenia, Warszawy i Lesznowoli.

Mazowiecka ekipa wygrała wszystkie trzy spotkania. Najpierw pokonała rówieśników z Dolnośląskiego 34:22, następnie po zaciętym pojedynku okazała się lepsza od reprezentantów Wielkopolskiego 35:31, zwycięstwo w turnieju przypieczętowała okazałym triumfem nad zawodnikami z Kujawsko-Pomorskiego, wygrywając 39:19.

Dla podopiecznych trenera Rafała Banaczka był to ostatni etap przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W 2024 roku zostanie rozegrana jubileuszowa, 30. edycja tej imprezy. Młodzicy zagrają w grupie A z przedstawicielami Łódzkiego, Lubuskiego i Zachodniopomorskiego. Zawody zaplanowano od 14 do 16 marca w Żaganiu w województwie Lubuskim. Jeśli zajmą pierwsze lub drugie miejsce w grupie, awansują do ścisłego finału, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Dzierżoniowie w województwie Dolnośląskim.

Joma