Komunikat nr 22 KGiD WMZPR z dnia 17.03.2023 dot. Rozgrywek Barażowych „Mazowsze Serce Polski” Juniorów Młodszych w sezonie 2022-23

18 marca 2023

KOMUNIKAT nr 22 KGiD WMZPR

z dnia 17.03.2023 r.

dot. rozgrywek barażowych „Mazowsze Serce Polski” Juniorów Młodszych w sezonie 2022/2023

1. Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje, że do rozgrywek barażowych w kategorii „Mazowsze Serce Polski” Juniorów Młodszych Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej, zgłosiło się następujących sześć drużyn:
– SKF ORLEN Wisła I Płock
– UKPR Agrykola Victoria Warszawa
– KS AZS AWF Warszawa
– UMKS Trójka Ostrołęka
– SKF ORLEN Wisła II Płock
– UKPR Agrykola II Warszawa

Na podstawie osiągniętych wyników i końcowej tabeli rozgrywek w kategorii „Mazowsze Serce Polski” Juniorów Młodszych WMZPR pierwsze miejsce i bezpośredni awans do rozgrywek szczebla centralnego uzyskał zespół SKF ORLEN Wisła I Płock, natomiast drugie miejsce i uprawnienia do bycia gospodarzem turnieju barażowego uzyskała drużyna:
– UKPR Agrykola Victoria Warszawa

Zgodnie z § 5 Uchwały Nr 54/00 Zarządu ZPRP z dnia 24 lipca 2000 r. (według stanu na dzień 1 lipca 2022 roku): „Drużyny SMS biorą udział w rozgrywkach juniorów i juniorów młodszych jedynie w pierwszej ich fazie tj. mistrzostwach województw (rozgrywkach im równoważnych), bez prawa uczestnictwa w 1/16, 1/8, ćwierćfinałach i final four Mistrzostw Polski”.

2. Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje, że na podstawie wyników Rozgrywek „Mazowsze Serce Polski” Juniorów Młodszych oraz Aneksu do Zasad baraży w Rozgrywkach Młodzieżowych WMZPR zatwierdzonych uchwałą Prezydium WMZPR nr 01/2023 z dnia 10.02.2023 r. przeprowadzone zostaną rozgrywki barażowe z udziałem pięciu zespołów.

3. Rozgrywki barażowe zostaną przeprowadzone systemem „pucharowym” bez rewanżu rozłożonym na dwa dni, z których pierwszego dnia odbędzie się runda eliminacyjna (1 mecz ćwierćfinałowy), natomiast drugiego dnia runda finałowa (dwa mecze półfinałowe oraz mecz finałowy – bez rozgrywania spotkania o 3-cie miejsce).

Runda eliminacyjna baraży odbędzie się w dniu 25.03.2023 r. (sobota), a gospodarzem spotkania będzie zespół SKF ORLEN Wisła II Płock (za zgodą obu zespołów spotkanie może zostać rozegrane w piątek 24.03.2023 r.):
Br1:    SKF ORLEN Wisła II Płock             –          UKPR Agrykola II Warszawa

Turniej finałowy baraży, którego organizatorem będzie UKPR Agrykola Victoria Warszawa odbędzie się w dniu 26 marca 2023 r. (niedziela) z następującym programem gier:
Br2:    UKPR Agrykola Victoria Warszawa            –          Zwycięzca rundy eliminacyjnej
Br3:    KS AZS AWF Warszawa                              –          UMKS Trójka Ostrołęka
Br4:    Zwycięzca Br2                                               –          Zwycięzca Br3

4. Czas gry w poszczególnych rundach rozgrywek barażowych wynosi:
+++ runda eliminacyjna 2 x 30 minut z 10-cio minutową przerwą
+++ turniej finałowy 2 x 25 minut z 10-cio minutową przerwą – czas przerwy pomiędzy poszczególnymi spotkaniami – 20 minut.

5. Wyznaczona zostaje obligatoryjna godzina rozpoczęcia poszczególnych rund baraży:
nie wcześniej niż godzina 11.00 i nie później niż godz. 14.00.

6. Awans do rozgrywek na szczeblu ZPRP poza drużyną, która zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich, wywalczy z II-go miejsca zwycięzca turnieju barażowego, natomiast w przypadku przyznania WMZPR dodatkowego miejsca w 1/16 rozgrywek centralnych w danej kategorii, będzie to drużyna, która wywalczyła III miejsce w ostatecznej klasyfikacji rozgrywek wojewódzkich.

7. W pozostałych sprawach organizacyjnych obowiązują Zasady Rozgrywek Młodzieżowych ZPRP na sezon 2022/2023, w szczególności załącznik nr 2 do tych Zasad.

8. Oczekujemy na zawiadomienie turniejowe gospodarza turnieju barażowego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z
Komisarzem Rozgrywek WMZPR Dawidem Langowskim
(tel. 575-404-401, e-mail: langowski@wmzpr.pl).

Komisarz Rozgrywek WMZPR
Dawid Langowski

Przewodniczący KGiD WMZPR
Piotr Włoskiewicz

Joma