KOMUNIKAT nr 3 KGiD WMZPR z dnia 09.09.2022 r. dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2022/2023

10 września 2022

KOMUNIKAT nr 3 KGiD WMZPR

z dnia 09.09.2022 r.

dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2022/2023

1. Komisja Gier i Dyscypliny WMZPR informuje, że z rozgrywek w kategorii młodziczek wycofały się zespoły UKS Varsovia Warszawa oraz KS Orlęta Zwoleń, w wyniku czego w rozgrywkach zostało jedynie 5 zespołów i dlatego konieczne było połączenie rozgrywek młodziczek młodszych i młodziczek i utworzenie jednych wspólnych rozgrywek.

W wyniku zaistniałej sytuacji modyfikacji ulega system rozgrywek, gdyż ostatecznie w rozgrywkach weźmie udział 15 zespołów (MKS Pogoń Siedlec w sytuacji połączenia rozgrywek wystawia jedną drużynę). W pierwszej fazie rozgrywek – eliminacyjnej obowiązywał będzie system turniejowy z podziałem na 3 grupy i awans do grupy finałowej uzyskają po 2 najlepsze zespoły. Grupa F będzie grała systemem ligowym „mecz i rewanż”, natomiast grupa P o miejsca VII – XV dokończy rozgrywki systemem turniejowym i zostanie oficjalnie nazwana Rozgrywkami Warszawsko-Mazowieckiej Ligi Młodziczek Młodszych.

Nowy podział na grupy i pełny harmonogram oraz zaktualizowane systemy rozgrywek znajdują się do pobrania poniżej:
– Młodziczka – ostateczny terminarz 2022/2023
– Systemy rozgrywek młodzieżowych WMZPR w sezonie 2022/2023

2. Komisja Gier i Dyscypliny WMZPR informuje również, że z rozgrywek w kategorii juniorek młodszych gr. C wycofał się zespół MMKS Jutrzenka Płock. Pierwotny terminarz pozostanie bez zmian, a w meczach, w których rywalem był zespół MMKS Jutrzenka Płock przeciwnicy będą mieli wolny termin. Aktualny harmonogram gier grupy C Juniorek Młodszych znajduje się do pobrania poniżej:
– Juniorka Młodsza Grupa C – aktualny ostateczny terminarz 2022/2023

3. KGiD WMZPR przypomina, że warunkiem dopuszczenia do rozgrywek młodzieżowych WMZPR jest uzyskanie licencji klubowej na udział w rozgrywkach młodzieżowych WMZPR. Jednocześnie zaznacza, ze wszystkie Kluby do końca września br. mają przyznaną licencję warunkową i jest to czas na skompletowanie pełnej dokumentacji i załączenie jej w ESZR ZPRP w zakładce „WNIOSKI KLUBOWE”. Po tym terminie Komisarz Rozgrywek WMZPR dokona szczegółowej weryfikacji załączonych dokumentów.

4. KGiD WMZPR zaznacza, że od początku października br. nowy regulamin rozgrywek młodzieżowych WMZPR jest będzie skrupulatnie egzekwowany szczególnie w zakresie zmian względem sezonu 2021/2022, które wyraźnie zostały przedstawione w wyciągu z regulaminu.
Zmiany w regulaminie RM 2022-2023 – Wyciąg dla Klubów

KGiD WMZPR zachęca wszystkie Kluby do odpowiedniego zaangażowania się w wypełnianie codziennych czynności „ligowych” dotyczących terminowego zawiadamiania i przekładania spotkań oraz załączania pomeczowego protokołu w ESZR ZPRP, gdyż będzie miało to pozytywny wpływ na płynny przebieg całych rozgrywek.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z
Komisarzem Rozgrywek WMZPR Dawidem Langowskim
(tel. 575-404-401, e-mail: langowski@wmzpr.pl).

Komisarz Rozgrywek WMZPR
Dawid Langowski

Przewodniczący KGiD WMZPR
Piotr Włoskiewicz

Joma