Nasi w komplecie w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów

15 stycznia 2024

W komplecie zameldowały się nasze drużyny w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Z najlepszej strony zaprezentowały się zawodniczki PreZero APR Radom oraz szczypiorniści UKPR Agrykola Victoria Warszawa, wygrywając swoje grupy.

Zawodniczki z Radomia o awans do kolejnej fazy walczyły w Łodzi. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonały gospodynie ChKS Łódź 42:21. Swoją dominację potwierdziły w konfrontacji z MKS Lublin, zwyciężając 30:20. W obu meczach skutecznością błysnęła Michalina Machnio, rzuciła w sumie 20 bramek. W Elblągu ciężkie boje toczyły szczypiornistki AZS AWF Warszawa. Najpierw w rzutach karnych pokonały Energa MKS Truso Elbląg (24:24 k. 3:2), by w kolejnym meczu uznać wyższość SSPR Szczypiorniak – Ustka. Przed swoimi kibicami rywalizowała ze zmiennym szczęściem UKS Varsovia Warszawa. Po meczu pełnym emocji i minimalnej porażce z KPR Gminy Kobierzyce, podopieczne Huberta Bieniewicza zdecydowanie pokonały KMKS Kraśnik 31:16. W Gdyni awans świętowały piłkarki ręczne KPR ROKiS Radzymin. Najpierw przegrały z SPR Gdynia, ale w kolejnym meczu triumfowały 33:22 nad Młodzieżowym Towarzystwem Sportowym z Giżycka.

W 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów atut własnej publiczności wykorzystali w pełni zawodnicy UKPR Agrykola Victoria Warszawa, wygrywając wszystkie trzy spotkania kolejno z: Port Service Wybrzeże III Gdańsk (27:23), Anilana I Łódź (24:22) i MKS Padwa Zamość (25:25 k. 2:1). W grze o tytuł pozostaje Orlen Wisła Płock. Na boisku we Włocławku zawodnicy Artura Górala pokonali gospodarzy 36:23 i Energa MKS Truso Elbląg 40:16. Planów nie pokrzyżowała im porażka z Port Service Wybrzeże I Gdańsk. Biała Podlaska była w miniony weekend szczęśliwa dla AZS AWF Warszawa. Zespołowi Pawła Olewniczaka promocję do kolejnej fazy dało zwycięstwo 38:33 nad ekipą miejscowych. MKS Piotrkowianin okazał się zbyt silny dla stołecznych szczypiornistów. Mecze 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów zaplanowano 26, 27 i 28 stycznia.

fot. fb PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom / Agrykola piłka ręczna / KPR ROKiS Radzymin

Joma