Nasi zagrają w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych

18 marca 2024

W piątek 22 marca startują zmagania w ramach 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. W rywalizacji na szczeblu centralnym będziemy oglądać sześć ekip z Mazowsza. O tym, kto awansuje do kolejnej fazy rozgrywek dowiemy się najpóźniej w niedzielę 24 marca.

Cztery mazowieckie zespoły wezmą udział w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Mistrzynie rozgrywek wojewódzkich UKPR Agrykola Warszawa o awans powalczą na własnym terenie. W stolicy przyjdzie im się zmierzyć z KMKS Kraśnik I, SPR Pabiks Impact Pabianice i KPR Lubliniec.

Zwyciężczynie turnieju barażowego KPR ROKiS Radzymin pojadą do Łodzi, gdzie czekają je mecze z ChKS Łódź, MKS Lublin i MTS Kwidzyn. W 1/16 będziemy również trzymać kciuki za dwie ekipy z dzikimi kartami – MUKS Czarni Regimin i UKS Varsovia. Zawodniczki z Regimina będą rywalizować w Brodnicy z miejscowym MKS-em, SPR-em Gdynia i KS PLAY Ostróda. UKS Varsovia wybierze się do Elbląga, gdzie zagra z gospodyniami Energa MKS Truso Elbląg, Szczypiorniakiem Ustka oraz UKS Vambresia Wąbrzeźno.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Mistrzowie Mazowsza UKPR Agrykola Warszawa pojadą do Dąbrowy Białostockiej. Zawodnicy Piotra Gajdy zmierzą się z SPR Pabiks Impact Pabianice, KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka i Azotami-Puławy I.

W Piotrkowie Trybunalskim swoje spotkania rozgrywać będzie zespół, który okazał się najlepszy w turnieju barażowym, czyli UMKS Trójka Ostrołęka. Podopiecznych Radosława Blocha i Radosława Żebrowskiego czekają pojedynki z MKS Padwą Zamość, MKS Piotrkowianinem i Tytanami Wejherowo. Do 1/8 awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Joma