Ogromne zainteresowanie Warszawsko – Mazowiecką Ligą Mini Piłki Ręcznej. Pierwsze turnieje już w marcu

22 stycznia 2024

40 zespołów zgłosiło się do udziału w Warszawsko – Mazowieckiej Lidze Mini Piłki Ręcznej. Tę nowatorską inicjatywę skierowano do uczniów klas trzecich i czwartych, a jej celem jest popularyzowanie i rozwój piłki ręcznej na Mazowszu. Rozgrywki ruszają w marcu.

– Liczba zgłoszonych zespołów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 40 drużyn, co pokazuje jak bardzo ten projekt był oczekiwany na Mazowszu. Teraz przechodzimy do realizacji i liczymy, że rozgrywki będą niezapomnianą przygodą dla najmłodszych adeptów piłki ręcznej z województwa mazowieckiego – stwierdził Grzegorz Gutkowski, prezes Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej.

Warszawsko – Mazowiecka Liga Mini Piłki Ręcznej będzie odbywała się w systemie turniejowym w formule 6 turniejów eliminacyjnych oraz jednego turnieju finałowego. Na każdym z turniejów zespoły rozegrają od 4 do 6 spotkań. Aby dany zespół uzyskał kwalifikację do turnieju finałowego zobowiązany jest wziąć udział w przynajmniej dwóch turniejach eliminacyjnych. W rozgrywkach stosowane będą przepisy gry w mini piłkę ręczną.

Głównym założeniem rozgrywek jest dopuszczenie do udziału zespołów mieszanych (dziewczęta i chłopcy razem). Z uwagi na tak duże zainteresowanie dokonano podziału zespołów na dwie podkategorie ze względu na wiek. Rocznik 2013 i młodsze będzie rywalizował w Mysiadle, Radomiu, Ruścu, Ostrołęce, Warszawie i Ciechanowie, zaś rocznik 2014 i młodsze spotka się na boiskach w Cegłowie, Siedlcach, Piasecznie, Warszawie, Radzanowie i Markach.

Rozgrywki rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca. Wówczas zaplanowano turnieje finałowe, podczas których wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i koszulki. Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej będzie pokrywał koszty obsługi sędziowskiej.

Joma