ORLEN Wisła Płock z brązowymi medalami Mistrzem Polski w kategorii Juniorów ! ! !

12 marca 2022

Źródło zdjęcia głównego: Fanpage Facebook, SPR Wisła Płock

W dniach 11-12.03.2022 r. w Płockiej Orlen Arenie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów. Wielkie gratulacje dla ORLEN Wisła Płock za zdobycie brązowych medali ! ! !

Turniej rozpoczął się od piątkowych meczów półfinałowych. W pierwszym półfinale zawodnicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów w pokonanym polu pozostawili przeciwników z MSPR Siódemka Huras Legnica wygrywając 31:25 (17:12), natomiast w drugim spotkaniu półfinałowym, wyraźnie mocniejszy od gospodarzy z ORLEN Wisła Płock okazał się zespół  KS VIVE I Kielce odnosząc zwycięstwo 20:36 (8:16).

W sobotnich decydujących meczach jako pierwsze do rywalizacji o brązowe medale stanęli gospodarze z Płocka i zawodnicy z Legnicy. Spotkanie było niezwykle interesujące, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Nie licząc pierwszych 5 minut (prowadzenie 1:0 i 2:1) zawodnicy ORLEN Wisły Płock przez całe spotkanie musieli “gonić wynik”. Do przerwy lepsi o cztery bramki byli0 zawodnicy z Legnicy i utrzymywali to prowadzenie prawie do samego końca, ale na ich nieszczęście niesamowita “pogoń” szczypiornistów z Płocka i zdobycie 4 bramek z rzędu w ostatnich 3 minutach pozwoliło gospodarzom odnieść jednobramkowe zwycięstwo w tym decydującym o brązowym medalu starciu 33:32 (12:16).

Wielki finał pomiędzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów i KS VIVE I Kielce zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Tarnowa, co pozwoliło im schodzić na przerwę z prowadzeniem 3 trafień, ale po przerwie do odrabiania strat zabrali się zawodnicy z Kielc i po objęciu prowadzenia w 40 minucie (16:17), nie oddali go już do końca spotkania, dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo 26:32 (13:10) i złote medale Mistrzostw Polski ! ! !