Płocka odsłona “Gramy w Ręczną”

13 grudnia 2023

Turniej w ramach programu “Gramy w Ręczną” ponownie zawitał do Płocka. Na parkiecie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 23 spotkało się we wtorek 12 grudnia ponad dwieście młodych szczypiornistek i szczypiornistów.

W turnieju uczestniczyło 205 dzieci z 11 drużyn: SP 23 Płock (3 drużyny), SP 16 Płock (2 drużyny), SP Radzanowo (3 drużyny), SP 21 Płock, SP 3 Płock i SP 8 Płock. Współzawodnictwo było prowadzone w formie fair-play.

– Na koniec turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali medal oraz dyplom za zajęcie pierwszego miejsca. Każda drużyna otrzymała również pamiątkowy puchar. Dodatkowo wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju dostały paczkę ze słodyczami – relacjonuje koordynator wojewódzki programu “Gramy w Ręczną” Andrzej Olęcki.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. W każdej szkole objętej programem prowadzone są pozalekcyjne zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej.

Joma