Po feriach zimowych rusza Warszawsko – Mazowiecka Liga Mini Piłki Ręcznej

5 stycznia 2024

Tylko do poniedziałku 8 stycznia można zgłosić zespół do udziału w Warszawsko – Mazowieckiej Lidze Mini Piłki Ręcznej. W rozgrywkach wezmą udział dziewczynki i chłopcy z roczników 2013 i młodsze.

Głównym założeniem rozgrywek jest dopuszczenie do udziału zespołów mieszanych (dziewczęta i chłopcy razem). W zależności od ilości zgłoszeń, brany będzie pod uwagę również ewentualny podział zespołów w pierwszej kolejności pod względem wieku, a w drugiej kolejności pod względem płci.

W rozgrywkach stosowane będą przepisy gry w mini piłkę ręczną. Co ważne, udział w poszczególnych turniejach eliminacyjnych będzie się odbywał na zasadzie dobrowolnych zgłoszeń. Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej dopuszcza udział drużyn szkolnych, przy czym preferowane będą szkoły biorące udział w programie “Gramy w Ręczną”. Koszty obsługi sędziowskiej pokrywa WMZPR. Ponadto podczas turniejów finałowych przewidziano nagrody za udział w rozgrywkach w postaci medali i koszulek okolicznościowych dla wszystkich uczestników.

– Ta inicjatywa, skierowana do uczniów klas czwartych i trzecich, jest nowatorskim projektem w naszej dyscyplinie, której celem jest popularyzowanie i rozwój piłki ręcznej na Mazowszu – podkreśla Grzegorz Gutkowski, prezes Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej.

Rozgrywki wystartują po feriach zimowych w lutym 2024 roku, natomiast zakończą się na przełomie maja i czerwca. Zgłoszenia do Warszawsko – Mazowieckiej Ligi Mini Piłki Ręcznej przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem specjalnego formularza – kliknij TUTAJ.

Opłata startowa wynosi: 150 zł za pierwszy zgłoszony zespół; 100 zł za drugi i każdy kolejny zgłoszony zespół.

Dane do przelewu:
WARSZAWSKO-MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
01-952 Warszawa, ul. S. B. Lindego 20
Nr konta 96 1020 1156 0000 7102 0007 5648

Joma