Półfinały OOM na start! Dziewczęta w Kamieniu, chłopcy w Żaganiu

13 marca 2024

Przed nami półfinałowe zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024 dziewcząt i chłopców. Rywalizacja rozpocznie się już w piątek 15 marca. Dziewczęta będą rywalizować w podkarpackim Kamieniu, zaś chłopcy w lubuskim Żaganiu.

Nasze dziewczęta trafiły do grupy A. Podopieczne Alicji Salamońskiej zmierzą się z przedstawicielkami Podkarpackiego, Świętokrzyskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Kadrę Mazowsza Młodziczek stanowią zawodniczki sześciu klubów: KPR ROKiS Radzymin, PreZero APR Radom, MKS Marcovia Marki, KS Victoria Piaseczno, UKPR Agrykola Warszawa, MUKS Czarni Regimin.

Natomiast chłopców czekają w grupie A konfrontacje z rówieśnikami z Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Łódzkiego. Trener Kadry Mazowsza Młodzików Rafał Banaczek korzysta z zawodników: KS Orlęta Zwoleń, UKPR Agrykola Warszawa, MTS Lider Radom, SKF Wisła Płock.

Wszystkie mecze półfinałowe zostaną rozegrane w formule dwa razy po 20 minut. Awans do turniejów finałowych wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup. Finałowe zmagania odbędą się na terenie województwa dolnośląskiego na przełomie kwietnia i maja.

Tradycje związane z organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sięgają 1995 roku. Od pierwszych chwil funkcjonowania OOM wśród zrzeszonych sportów obecna jest piłka ręczna.

Harmonogram turniejów półfinałowych OOM 2024 dziewcząt i chłopców:

Grupa A (Kamień)

Piątek, 15 marca:
10.00: Warmińsko-Mazurskie – Świętokrzyskie
11.30: Podkarpackie – Mazowieckie
16.30: Mazowieckie – Świętokrzyskie
18.00: Podkarpackie – Warmińsko-Mazurskie
Sobota, 16 marca:
10.00: Mazowieckie – Warmińsko-Mazurskie
11.30: Podkarpackie – Świętokrzyskie

Grupa A (Żagań)

Sobota, 16 marca:
10.00: Zachodniopomorskie – Mazowieckie
12.00: Lubuskie – Łódzkie
16.00: Zachodniopomorskie – Łódzkie
18.00: Lubuskie – Mazowieckie
Niedziela, 17 marca:
10.00: Mazowieckie – Łódzkie
12.00: Lubuskie – Zachodniopomorskie

Joma