PreZero APR Radom, Orlen Wisła Płock i KS AZS AWF Warszawa grają dalej!

29 stycznia 2024

Trzech przedstawicieli będzie miało województwo mazowieckie w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Do kolejnej fazy awansowały zawodniczki PreZero APR Radom oraz szczypiorniści Orlen Wisły Płock i KS AZS AWF Warszawa.

Szczypiornistki z Radomia wykorzystały atut własnej hali. Podopiecznie trenera Adriana Kondraciuka rywalizowały z MKS Victoria Świebodzice, KPR Ruch Chorzów i KS AZS AWF Warszawa. Po zwycięstwie 29:19 z warszawiankami, pokonały wysoko 32:21 KPR Ruch Chorzów, a w ostatnim spotkaniu musiały uznać wyższość drużyny ze Świebodzic, przegrywając 27:33. Ostatecznie jednak awansowały z drugiego miejsca w grupie J, którą wygrała MKS Victoria Świebodzice. Akademiczki prowadzone przez Magdalenę Chrapustę przegrały wszystkie trzy mecze. Najbliżej były pokonania chorzowskiego Ruchu. Remisowały do przerwy lecz na finiszu okazały się gorsze o dwie bramki. Na 1/8 finału zakończyła się przygoda w Mistrzostwach Polski Juniorek dla pozostałych zespołów z Mazowsza. KPR ROKiS Radzymin i UKS Varsovia Warszawa zajęły odpowiednio czwarte i trzecie miejsce w grupie K. Nasze zawodniczki pomimo ambitnej postawy nie sprostały konkurentkom z Zabrza i Gniezna.

Natomiast w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów zameldowali się zawodnicy Orlen Wisły Płock i KS AZS AWF Warszawa. Nafciarze wywalczyli drugie miejsce w grupie J kosztem UKPR Agrykola Victoria Warszawa, którą po zaciętym meczu pokonali 23:21. Dołożyli do tego zwycięstwo 24:21 nad MKS-em Poznań. KS AZS AWF Warszawa ze świetnej strony zaprezentował się w Szczecinie. Podopieczni Pawła Olewniczaka pokonali po niezwykłej walce Pogoń Handball Szczecin 26:25, SKS Kusy Kraków 32:22 i dopiero w rzutach karnych okazali się gorsi od SMS Zagłębia I Lubin, remisując w regulaminowym czasie gry 24:24. Zobaczymy ich w 1/4 finału!

Mecze o awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów zaplanowano od 9 do 11 lutego.

fot. fb AZS AWF Warszawa / PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom

Joma