Przed nami 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów

10 stycznia 2024

W piątek startuje 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w piłce ręcznej. W turniejach rozsianych w całym kraju nie zabraknie przedstawicieli województwa mazowieckiego.

W rywalizacji juniorek będziemy obserwować cztery drużyny z Mazowsza: UKS Varsovia Warszawa, PreZero APR Radom, KPR ROKiS Radzymin i AZS AWF Warszawa. Mistrzynie 25 lat Mazowsze Ligi Juniorek czyli szczypiornistki UKS Varsovia Warszawa zagrają w stolicy. Rywalkami podopiecznych Huberta Bieniewicza będą KPR Gminy Kobierzyce i KMKS Kraśnik. Do Elbląga uda się AZS AWF Warszawa, którego czeka konfrontacja z Energa MKS Truso Elbląg i SSPR Szczypiorniak – Ustka. W Łodzi z zespołami ChKS Łódź i MKS Lublin rywalizować będzie PreZero APR Radom, zaś w Gdyni zagra KPR ROKiS Radzymin. Naprzeciwko zawodniczek trener Moniki Sawickiej staną SPR Gdynia i Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe z Giżycka.

Województwo mazowieckie w rywalizacji juniorów reprezentować będą: UKPR Agrykola Victoria Warszawa, Orlen Wisła Płock i AZS AWF Warszawa. Zwycięzcy 25 lat Mazowsze Ligi Juniorów, a więc zawodnicy UKPR Agrykola Victoria Warszawa o awans do kolejnej fazy będą walczyć na swoim terenie. W Warszawie czeka ich konfrontacja z Anilana I Łódź, MKS Padwa Zamość i Port Service Wybrzeże III Gdańsk. W Białej Podlaskiej zamelduje się AZS AWF Warszawa. Zawodnicy Pawła Olewniczaka zmierzą się z UKS Olimpia Biała Podlaska i MKS Piotrkowianin. Na turniej we Włocławku uda się Orlen Wisła Płock. Nafciarze zagrają z Port Service Wybrzeże I Gdańsk, Energa MKS Truso Elbląg i AZS Włocławek.

1/16 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w piłce ręcznej rozpocznie się w piątek 12 stycznia i potrwa do niedzieli 14 stycznia.

Joma