Rekordowy sezon na Mazowszu. Prawie 150 zespołów (!) w rozgrywkach młodzieżowych Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej

2 lipca 2024

Sezon 2024/2025 na Mazowszu zapowiada się znakomicie. Do rozgrywek młodzieżowych WMZPR zgłosiło się 148 zespołów z 39 mazowieckich klubów. To absolutny rekord i ogromny sukces mazowieckiego środowiska piłki ręcznej.

Rozgrywki młodzieżowe Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej nigdy dotąd nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Dla porównania w ubiegłym roku w rozgrywkach piłki ręcznej na Mazowszu brało udział 125 zespołów. 

Należy pamiętać również o rozgrywkach Warszawsko – Mazowieckiej Ligi Mini Piłki Ręcznej, które wystartują ponownie na wiosnę 2025 roku, a tylko w tym roku zgromadziły 45 drużyn. Nowatorski w skali ogólnopolskiej projekt dotarł do 450 dzieci. 

– Te liczby potwierdzają, że obrana przez Zarząd WMZPR kilka lat temu droga rozwoju piłki ręcznej na Mazowszu zmierza w dobrym kierunku. Jestem przekonany, że podjęte przez nas działania będą dalej procentować i mam nadzieję, że staną się inspiracją dla naśladowców z całej Polski. Najważniejsze żeby piłka ręczna sukcesywnie zyskiwała na znaczeniu i z każdym rokiem zachęcała coraz większe rzesze młodych sportowców do udziału – powiedział Grzegorz Gutkowski, Prezes Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej.

– Bardzo się cieszę, że mazowieckie rozgrywki cieszą się największym w kraju zainteresowaniem – podkreśla Dawid Langowski, Komisarz Rozgrywek WMZPR. – Zdecydowanie jest to wynikiem zainicjowanych przez Zarząd WMZPR wielu działań związanych z popularyzowaniem piłki ręcznej w naszym województwie. Tak duża liczba zespołów biorących udział w rozgrywkach niesie ze sobą wiele wyzwań, ale możliwość współpracy z mazowieckimi klubami, trenerami i działaczami to czysta przyjemność, która mobilizuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

W lipcu zaplanowano zdalne konsultacje z klubami. Harmonogramy rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną zaprezentowane na początku sierpnia.

Jednocześnie nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń w trzech najmłodszych kategoriach. Do 9 września mazowieckie kluby mogą zgłaszać do rozgrywek zespoły dzieci klas VI, V i IV.

KOMUNIKAT KGiD WMZPR z dn. 02.07.2024 r. dot. list zgłoszeń do Rozgrywek Młodzieżowych w sezonie 2024/2025

Joma