ROKiS Radzymin Marcovia Marki idzie po mistrza w 1 lidze kobiet

27 marca 2024

Coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć w pierwszej lidze kobiet i mężczyzn. W grupie C 1 ligi kobiet najlepiej radzi sobie ROKiS Radzymin Marcovia Marki. Drużyna Małgorzaty Buksakowskiej z kompletem zwycięstw zajmuje pozycję lidera.

Radzymianki doskonale spisują się od początku sezonu. Dość powiedzieć, że od października nie zaznały jeszcze goryczy porażki, a w ostatniej kolejce pokonały zdecydowanie 41:30 ChKS PŁ Łódź. W szeregach radzyminianek popisowe zawody rozegrała Marianna Borkowska, autorka 12 bramek.

W środku stawki plasuje się UKS Varsovia, która w ostatnim meczu straciła punkty w derbowym starciu z siódmym KS AZS AWF Warszawa. Varsovia prowadziła do przerwy czterema bramkami, ale na finiszu musiała uznać wyższość akademiczek. Słowa uznania należą się Julii Kowalskiej. Jej znakomita postawa poprowadziła do zwycięstwa ekipę Daniela Lewandowskiego, która ostatecznie wygrała 24:21. Szóste w tabeli zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego przywiozły w ostatniej kolejce komplet punktów z Lublina. Pokonały SMS ZPRP II Lublin 29:18, a trener Katarzyna Zglinicka-Skierska może być zadowolona z dobrej formy Barbary Kaczor, Karoliny Wilk i Karoliny Paziewskiej.

W grupie C 1 ligi mężczyzn pozycji lidera nie oddają Enea Orlęta Zwoleń, lecz ich sytuacja w tabeli skomplikowała się po niedawnej, wysokiej porażce z wiceliderem SPR PABIKS IMPACT Pabianice. Jeśli ekipa Michała Przybylskiego wygra dwa zaległe spotkania to przeskoczy w tabeli Orlęta.

Trzecią i wydaje się bezpieczną lokatę zajmuje AZS UW Warszawa. Podopieczni Piotra Obrusiewicza z pewnością liczyli na więcej w tym sezonie, ale póki co muszą się zadowolić miejscem na podium. Tuż za plecami akademików plasuje się KS Warszawianka, która pod wodzą Roberta Bliszczyka notuje bardzo dobry sezon. Spory niedosyt towarzyszy zawodnikom MKS Mazura Sierpc, którzy zajmują piątą lokatę i sąsiadują w tabeli z ORLEN Wisłą II Płock. Ekipę Marka Listowskiego na pewno stać jeszcze na sprawienie nie jednej niespodzianki. Siódmą lokatę zajmuje SMS ZPRP I Płock przed UMKS Trójką Ostrołęka. Walkę o pozostanie w pierwszej lidze toczą najsłabsze w stawce SPR SBR Bank Nowe Piekuty i KS AZS AWF Warszawa.

Warto podkreślić, że ROKiS Radzymin Marcovia Marki walczy o promocję do Turnieju Mistrzyń, a Enea Orlęta Zwoleń są dziś najbliżej Turnieju Mistrzów. Decydujące zawody o awansach do Ligi Centralnej odbędą się w maju.

Joma