Warszawska Olimpiada Młodzieży – kolejne rozgrywki za nami

29 maja 2026

Kolejny tydzień Warszawskiej Olimpiady Młodzieży przyniósł rywalizację juniorek młodszych, 25 maja. W turnieju wzięły udział trzy zespoły: UKPR Agrykola Warszawa, UKPR Agrykola II Warszawa oraz KS AZS AWF Warszawa. Po wyrównanych spotkaniach zwyciężyła Agrykola Warszawa, drugie miejsce zajął AZS AWF, a trzecie Agrykola II.

Dzień później do rywalizacji przystąpili młodzicy, gdzie wystąpiło aż pięć drużyn: UKPR Agrykola Warszawa, UKS Kontra Warszawa, UKS Kontra II Warszawa, UKS Wilanovia Warszawa oraz KS AZS AWF Warszawa. Zdecydowanie najlepsza okazała się Agrykola, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła Wilanovia, a trzecie Kontra II, dalej uplasowały się Kontra Warszawa i AZS AWF.

Na zakończenie tygodnia rozegrano turniej juniorek, w którym zmierzyły się zawodniczki UKPR Agrykola Warszawa oraz KS AZS AWF Warszawa. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Agrykoli, która sięgnęła po puchar za pierwsze miejsce, domykając kolejny udany dzień rywalizacji w ramach WOM.

Organizację Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej prowadzoną przez Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej finansuje m.st. Warszawa.

sport-active.com