Rusza kolejna edycja programu “Gramy w Ręczną”. Zgłoszenia do 19 lutego

9 lutego 2024

Szkoły podstawowe z Mazowsza mogą zgłaszać się do ósmej już edycji programu “Gramy w Ręczną”. Rekrutacja potrwa do 19 lutego, natomiast zajęcia rozpoczną się 1 marca.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy współpracy i wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki od marca 2024 roku uruchamia kolejną, ósmą edycję ogólnopolskiego programu upowszechniającego piłkę ręczną wśród dzieci “Gramy w Ręczną”.

Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas jeden – trzy, jak również nauczycieli wychowania fizycznego. Organizatorzy przewidują włączenie do programu około 260 szkół z całej Polski. Szacuje się, że udział w tegorocznej edycji weźmie około 5300 dzieci, czyli po 20 uczniów w każdej grupie. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w okresie od 1 marca do 15 czerwca oraz od 1 września do 14 grudnia 2024 roku. Treningi zaplanowane są dwa razy w tygodniu i za każdym razem będą trwać zegarową godzinę.

Szczegóły dotyczące projektu “Gramy w Ręczną” można znaleźć w regulaminie dostępnym TUTAJ. Dokumenty aplikacyjne dostępne do wypełnienia online znajdują się pod adresem: https://www.gramywreczna.pl/formularz-zgloszeniowy/.

W związku z dużym zainteresowaniem projektem “Gramy w Ręczną”, liczba miejsc jest ograniczona. Lista zakwalifikowanych szkół zostanie umieszczona na stronie www.gramywreczna.pl.

Joma