SKF Wisła Płock czwartą drużyną Pucharu ZPRP Młodzików ! ! !

16 czerwca 2019

W Final Four Pucharu Polski Młodzików wystartował jeden zespół mazowiecki:
SKF Wisła Płock

Zespół SKF Wisła Płock w meczu półfinałowym zmierzył się z gospodarzem, czyli drużyną SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie. Pierwsze 15 minut spotkania było bardzo wyrównane, jednak kolejne minuty to popisowa gra Sparty, która zaowocowała prowadzeniem do przerwy różnicą 3 trafień (11:8).  Kluczowy okazał się fragment gry między 39, a 44 minutą, w którym to gospodarze rzucając 6 kolejnych bramek pozbawili naszych zawodników szans na grę w finale. W drugim półfinale mierzyły się drużyny PGE VIVE Kielce i SKS Kusy Kraków – pomimo momentami koncertowej gry (prowadzenie 6:1 i 12:6) zespół Kielc schodził na przerwę prowadząc „jedynie” dwiema bramkami. Zemściło się to w drugiej połowie, ponieważ zawodnicy z Krakowa grali bardzo konsekwentnie i skutecznie, dzięki czemu to oni odnieśli zwycięstwo czterema bramkami i zameldowali się w wielkim finale.

Mecz o trzecie miejsce do przerwy toczył się „po myśli” zawodników z Płocka (prowadzenie czterema bramkami) i zdawało się, że zrewanżują się oni za porażkę sprzed dwóch tygodni w Warszawie w ramach ¼ Finałów, lecz po przerwie znakomita gra zawodników z Kielc spowodowała, że o końcowym rezultacie decydowała tylko jedna bramka. Więcej „zimnej krwi” w ostatnich minutach spotkania zachowali mistrzowie województwa świętokrzyskiego i to oni mogli się cieszyć z brązowych medali Pucharu ZPRP Młodzików!

W finałowym starciu pomiędzy zespołami z Obornik Wielkopolskich i Krakowa emocje były od pierwszej do ostatniej minuty, a niemal do końcowego gwizdka wynik oscylował w granicach remisu. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej przewagi niż dwie bramki. Ta sztuka udała się dopiero w ostatniej minucie zespołowi gospodarzy i to właśnie oni odnieśli zwycięstwo i zdobyli złote medale Pucharu ZPRP Młodzików!

GRATULUJEMY wspaniałego wyniku jakim z całą pewnością był awans do Final Four Pucharu ZPRP Młodzików w sezonie 2018/2019!

Poniżej prezentujemy zestawienie wyników poszczególnych wyników:

PÓŁFINAŁ PMM –    PGE VIVE Kielce – SKS Kusy Kraków                            27:31 (13:11)
PÓŁFINAŁ PMM –    SKF KPR Sparta Oborniki – SKF Wisła Płock               23:13 (11:8)

O III MIEJSCE PMM –          PGE VIVE Kielce – SKF Wisła Płock                           22:21 (8:12)

FINAŁ PMM –                        SKF KPR Sparta Oborniki – SKS Kusy Kraków           28:25 (12:11)