UKS Diament 5-tym zespołem w Pucharze ZPRP Młodzików

25 maja 2022

W Turnieju Finałowym Pucharu ZPRP Młodzików wystartował jeden zespół mazowiecki, czyli UKS Diament Ostrołęka i jednocześnie był jego gospodarzem. Po czterech dniach niezwykle wyrównanych zawodów UKS Diament Ostrołęka zajął w klasyfikacji końcowej ostatecznie piąte miejsce. Pomimo małego niedosytu (do awansu do strefy medalowej zabrakło dosłownie jednej bramki) jest to ogromny sukces tego młodego klubu, który wstąpił w poczet członków Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej niedawno, bo w 2018 roku!

GRATULUJEMY osiągniętego bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie już w kategorii Juniorów Młodszych!

W hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce w dniach 19-22.05.2022 r. odbył się Turniej Finałowy Pucharu ZPRP Młodzików, wzięło w nim udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. UKS Diament Ostrołęka trafił do grupy N z zespołami takimi jak MKS Padwa Zamość, MLKS Czarni Olecko i KS Vive Kielce.

W pierwszym czwartkowym starciu przeciwnikami ostrołęczan byli zawodnicy z Olecka i po niezwykle wyrównanym spotkaniu ostatecznie górą byli gospodarze turnieju wygrywając 23:25 (12:12). W popołudniowym spotkaniu rywalami zawodników z Mazowsza byli szczypiorniści z Zamościa. To spotkanie miał jeszcze większą dramaturgię, niż to pierwsze, gdyż do wyłonienia zwycięzców potrzebna była seria rzutów karnych – do przerwy i po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał remis najpierw 10:10, a następnie 19:19. W „karnych” więcej „zimnej krwi” zachowali jednak zawodnicy Padwy i to oni tym samym praktycznie zapewnili sobie awans do strefy medalowej, gdyż wcześniej wygrali z zespołem z Kielc (23:19), a KS Vive Kielce wygrało z MLKS Czarnymi Olecko. W obliczu wspomnianych wyników zawodnicy Olecka stracili szanse na podium, a wynik bezpośredniego starcia UKS Diament Ostrołęka – KS Vive Kielce miał rozstrzygnąć, kto z grupy N obok MKS Padwy Zamość będzie nadal walczył o zwycięstwo w turnieju. Pierwsza połowa tego spotkania była niezwykle zacięta i przed przerwą żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć znaczącej przewagi przez dłuższy czas (na tablicy w przerwie spotkania widniał remis 10:10). Drugą połowę spotkania bardziej konsekwentnie rozegrali zawodnicy z Kielc osiągając w pewnym momencie już 3-bramkowe prowadzenie, którego mimo heroicznej pogoni gospodarzy, nie oddali już do końca spotkania ostatecznie wygrywając 22:20.

W grupie M awans do strefy medalowej uzyskały zespoły MKS Poznań i MSPR Siódemka-Huras Legnica. W obliczu takich wyników zawodnikom UKS Diament Ostrołęka pozostało walczyć o 5 miejsce w Polsce z zespołami z Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa i Olecka. Pierwszym krokiem w tym kierunku było starcie z MKS Piotrkowianin, które to w sobotni poranek dopiero pokazało prawdziwy potencjał drzemiący w szczypiornistach z Ostrołęki. Zdecydowane zwycięstwo 29:24 ani przez chwilę nie było zagrożone (już do przerwy UKS Diament prowadził różnica 6-ciu trafień) i pozwoliło na awans do niedzielnego spotkania o piąte miejsce z SKS Kusym Kraków.

Niedzielne spotkanie z zawodnikami z Krakowa było niemalże kopią sobotniego meczu z Piotrkowianinem – szczelna obrona, szybkie i skuteczne kontrataki i komfortowe prowadzenie do przerwy (17:12). Druga połowa to również konsekwentna gra w obronie i ataku skutkująca pewnym zwycięstwem różnica sześciu bramek (31:25). Na sam koniec przyszedł czas na grę o medale. Szczypiorniści KS Vive Kielce w meczu o trzecie miejsce pokonali MKS Padwę Zamość 25:21 (15:10), a w meczu finałowym po niesamowitym i pełnym dramaturgii starciu pomiędzy MSPR Siódemką-Huras Legnica, a MKS Poznań, górą są zawodnicy z Legnicy wygrywając 28:27 (15:14), wznosząc w górę upragniony puchar za zwycięstwo w Pucharze ZPRP Młodzików w sezonie 2021/2022.