UKS VARSOVIA Warszawa Mistrzem Polski w kategorii Juniorek ! ! !

6 marca 2022

Źródło zdjęcia głównego: Fanpage Facebook, Varsovia Piłka Ręczna

W dniach 04-05.03.2022 r. w Kwidzynie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. Wielkie gratulacje dla UKS VARSOVIA WARSZAWA za zdobycie Mistrzostwa Polski ! ! !

Turniej rozpoczął się od piątkowych meczów półfinałowych. W pierwszym półfinale zawodniczki UKS Varsovia nie dały żadnych szans rywalkom z Gliwic wygrywając 41:24 (23:14), natomiast w drugim spotkaniu półfinałowym po bardziej zaciętym meczu zwycięstwo z SPR Arka Gdynia odniosły zawodniczki MTS Kwidzyn 25:19 (14:12).

W sobotnich decydujących meczach jako pierwsze do rywalizacji o brązowe medale stanęły zawodniczki z Gliwic i Gdyni. Spotkanie było niezwykle interesujące i do samego końca nie można było być pewnym, który z zespołów ostatecznie stanie na najniższym stopniu podium. Do przerwy lepsze o jedną bramkę były zawodniczki SPR Arka Gdynia, ale po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyć mogły się jedynie zawodniczki SPR Sośnica Gliwice 29:27 (16:17).

Wielki finał pomiędzy MTS Kwidzyn i UKS Varsovia Warszawa rozpoczął się od bardzo wyrównanej pierwszej połowy, po której na nieznacznym prowadzeniu były zawodniczki z Warszawy (13:15), ale prawdziwy koncert w ich wykonaniu nastąpił w drugiej połowie. Po jej rozpoczęciu zawodniczki Trenera Romana Monta sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie, grały bardzo skutecznie w ataku i konsekwentnie w obronie nie pozwalając rywalkom “złapać kontaktu punktowego”. Taka gra zapewniła drużynie z Warszawy zwycięstwo 27:35 (13:15) i złote medale Mistrzostw Polski ! ! !

Obrotowa – Oliwia Piernikarczyk /SPR Sośnica Gliwice/

Tytuł królowej strzelczyń jak również MVP turnieju powędrował do rozgrywającej Varsovii, młodzieżowej reprezentantki Polski, Joanny Granickiej. Najlepszą bramkarką została wybrana Maria Pentek z MTS-u Kwidzyn.

Statystyki zwycięskiego sezonu niepokonanej drużyny UKS Varsovia Warszawa prezentują się następująco:

– Złote medalistki Mistrzostw Polski Juniorek przez cały etap rozgrywek – wojewódzkich i centralnych, nie zanotowały ani jednej porażki (19 zwycięstw na 19 rozegranych spotkań);

– Zdobyły łącznie 847 bramek, przy straconych 503 (średnio ok. 44 rzucone bramki na 1 mecz, przy 26 straconych);

– Najwięcej rzuconych bramek – Joanna Granicka, która zdobyła łącznie 181 bramek w całych rozgrywkach;

Wielkie słowa uznania należą się również sztabowi trenerskiemu, bez którego nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu: