UKS Varsovia Warszawa z brązowym medalem Pucharu ZPRP Młodziczek ! ! !

7 czerwca 2019

W Final Four Pucharu ZPRP Młodziczek wystartował jeden zespół mazowiecki:

UKS Varsovia Warszawa

Zespół UKS Varsovia Warszawa w meczu półfinałowym zmierzył się z zespołem KS Zgoda Ruda Śląska. Niestety mecz nie ułożył się po myśli naszego zespołu – przeciwniczki od początku uzyskały znaczną przewagę i mogły cieszyć się z awansu do finału po zwycięstwie dziesięcioma bramkami. W drugim półfinale mierzyły się drużyny EUCO-UKS Dziewiątka Legnica i MTS Kwidzyn. Oba zespoły prezentowały bardzo zbliżony poziom i pomimo optycznej przewagi zespołu z Legnicy, to na 18 minut przed końcem na tablicy wyników widniał remis 18:18. Końcówka spotkania należała do zawodniczek z województwa dolnośląskiego i to one mogły świętować awans do wielkiego finału.

Mecz o trzecie miejsce do przerwy toczył się „po myśli” zawodniczek z Warszawy (prowadzenie pięcioma bramkami), lecz po przerwie niezwykle zmotywowane zawodniczki z Kwidzyna zniwelowały całą stratę i na pięć minut przed końcem spotkania to one prowadziły trzema bramkami. Ostatnie minuty to jednak popisowa gra naszych wspaniałych zawodniczek (ostatnie 5 minut to zwycięstwo w stosunku 5:1), która przyniosła im zwycięstwo jedną bramkami i brązowe medale Pucharu ZPRP Młodziczek.

W finałowym starciu emocje towarzyszyły kibicom od pierwszej do ostatniej minuty. Zarówno zespół EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, jak i KS Zgoda Ruda Śląska nie potrafiły uzyskać większej przewagi. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca spotkania w wyniku czego mecz zakończył się remisem, a sędziwie zarządzili serie rzutów karnych, w których większy spokój i lepszą skuteczność zaprezentowały zawodniczki gospodarzy. Ostatecznie zwycięstwo i złote medale Pucharu ZPRP Młodziczek trafiły do EUCO-UKS Dziewiątka Legnica!

GRATULUJEMY wspaniałego wyniku jakim z całą pewnością są brązowe medale Final Four Pucharu ZPRP Młodziczek w sezonie 2018/2019!

Poniżej prezentujemy zestawienie wyników poszczególnych wyników:

PÓŁFINAŁ PMK –     EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MTS Kwidzyn                       24:20 (13:9)

PÓŁFINAŁ PMK –     KS Zgoda Ruda Śląska – UKS Varsovia Warszawa                   22:12 (12:4)

O III MIEJSCE PMK –          MTS Kwidzyn – UKS Varsovia Warszawa                         21:22 (7:12)

FINAŁ PMK –             EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – KS Zgoda Ruda Śląska       20:20 (10:9) karne <6:5>